Asus

ASUS , ELMB-Sync Teknolojili Yeni TUF Serisi Oyun Monitörlerini Duyurdu.

ASUS Oyun Monitörleri Tarafında Durmak Bilmiyor !

ASUS Computex 2019’da, üç yeni TUF Gaming serisi monitör, 27 inç 155Hz IPS VG27AQ, 27 inç 155Hz TN VG27BQ ve tümü ELMB-Sync olarak adlandırılan yeni bir teknolojiye sahip 32 inç 144Hz VA Eğimli VG32VQ’yı tanıttı .

ELMB-Sync’in ne yaptığını açıklamak için, önce teknolojiyi, daha önce aynı anda çalışmayan iki teknolojiyi , VESA Adaptive Sync ve ELMB’i (Extreme Low Motion Blur) ayırmamız gerekiyor.

VESA Adaptive-Sync, monitörlerin sabitleme hızını anında sabit bir yenileme hız aralığı içinde frame hızını değiştirmesini sağlar, böylece oluşturulan karelerin yırtılma olmadan doğru zamanda görüntülenmesini sağlar.

Aşırı Düşük Hareket Bulanıklığı, hareket bulanıklığını azaltmak için her ekran yenilemesinin arasına siyah bir çerçeve ekleyen titreşen bir arka ışık kullanır.

Bu, hızlı hareket eden nesneler gösterildiğinde, görüntülerin daha net görünmesini sağlayan kullanıcılara daha az görünen çizgiler sağlar.

Bu teknolojilerin tipik olarak aynı anda çalışmamasının nedeni, ELMB’nin tipik olarak sabit bir yenileme hızında çalışmasıdır; bu, teknolojinin zamanlamasını tutarlı ve kurulumu nispeten kolay hale getirir.

Adaptive-Sync ve ELMB’yi tek bir monitörde birleştirmek, oyunculara daha net görüntüler ve değişken yenileme hızları olan çok sayıda avantaj sunmasını sağlayacaktır. Umarım, zaman zaman rakip monitörlerde benzer çözümler sunulacak ve değişken yenileme hızı teknolojisinde yeni bir çağ başlayacak.

ASUS’un yeni TUF Gaming ELMB-Sync özellikli monitör serisinin fiyatları veya piyasaya çıkış tarihleri henüz belli değil.

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu