Asus

ASUS TUF FA506 Türkiye’de Satışa Çıktı !

ASUS, yeni AMD işlemcili fiyat performans oyun bilgisayarlarını satışa çıkardı 

Geçtiğimiz günlerde AMD Ryzen 4000 serisi işlemcili cihazları Türkiye’de ilk kez satışa sunan ASUS, aynı seri işlemciye sahip ve daha uygun fiyatlı modellerin bulunduğu TUF serisinin yeni üyesi FA506’ yı (A15) Türkiye’de satışa sunduğunu açıkladı. 

Rakipleri ile yakaladığı rekabet ve performans avantajı sayesinde son kullanıcılar tarafından merakla beklenen yeni Ryzen 4000 serisi işlemciler hem ülkemizde hem de yurtdışında oldukça ses getirmişti. Bu işlemciye sahip taşınabilir bilgisayarları son kullanıcı ile buluşturmanın önemine değinen marka tarafından yapılan açıklamanın devamı şu şekilde; 

Öncelik hem fiyat ve hem performans 

Ryzen 4800 ve 4900 işlemci alternatifleri ile satışta olan FA506’nın, ekran kartı tarafında da güçlü RTX serisi ve GTX 16 seçeneklerinin sunduğu aktarıldı. Önceki nesillere göre çok ciddi bir performans artışı olduğunu vurgulayan marka, donanım tarafında vurguladığı diğer konu, cihazda yer alan ve DDR43200 hızında çalışan RAM teknolojisi. Piyasadaki birçok rakibinde hala 2666Mhz RAM bulunduğunu hatırlatan marka, DDR43200 hızında çalışan RAM bulunmasının fiyat performans kategorisindeki bir cihaz için çok önemli olduğu ve bunun FA506’yı birçok rakibinden öne çıkartan bir diğer detay olduğu söyledi. 

Sağlam Kasa, Sağlam Soğutma 

Uzun saatler kullanımın ardından ısınarak performans kayıpları yaşayan taşınabilir cihazların aksine TUF FA506’nın, çift fanlı antitoz teknolojisi sayesinde hem soğutma kanallarını dışarıdan gelen tozlara karşı koruduğu hem de daha uzun saatler boyunca istikrarlı bir performans sunduğu belirtildi. 

MILSTD810G askeri sınıf dayanıklılık testlerinden oldukça başarılı sonuçlarla geçen bu cihazın günlük kullanımda yaşanabilecek pek çok kazaya karşı dayanıklı olduğu belirtildi. Yetkililer bu kasanın aynı zamanda RGB ışıklandırma ile kişiselleştirilebildiğinin altını çizdi. 

Ürün Linki İçin Buraya Tıklayabilirsiniz ! 

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu