Asus

ASUS, ZenWiFi AX Mini ve ZenWiFi AC Mini modellerini duyurdu !

ZenWiFi router serisi, alandan tasarruf sağlayan şık Wi-Fi 6 ve Wi-Fi 5 modellerle genişledi. Kullanıcılar şimdi tüm evi kapsayan Wi-Fi bağlantısı elde etmek için daha fazla seçeneğe sahip.

ÖNEMLİ NOKTALAR

  • Şık ve son derece küçük tasarım: Eve uygun küçük biçimi ve birinci sınıf tasarımıyla her tür dekorasyona uyumlu. Ayrıca AX Mini modelinde iki farklı renk seçeneği bulunuyor.
  • Kolay kurulum, yüksek performans: Uygulama ile 3 adımda kurulum, esnek SSID adlandırma seçenekleri, son derece hızlı ve güvenilir Wi-Fi için en uygun anten konumu.
  • Her zaman güvenli: Trend Micro destekli ömür boyu ücretsiz ağ güvenliği çözümü ASUS AiProtection, ebeveyn kontrolü özelliklerine de sahip.

ASUS, ZenWiFi AX Mini (XD4) ve ZenWiFi AC Mini (CD6) router sistemlerini duyurdu. Bu son derece küçük boyutlu iki yeni model, tüm evi kapsayan Wi-Fi 6 ve Wi-Fi 5 ağları için alandan tasarruf sağlayan şık çözümler sunuyor.

Bir adet router ve iki adet genişletme düğümünden oluşan üçlü paketler halinde satılan ZenWiFi AX Mini ve AC Mini, kolay kurulum ve yönetim olanaklarıyla birlikte hızlı ve güvenilir Wi-Fi bağlantısı sunuyor. Son derece küçük boyutlu olan modellerden ZenWiFi AX Mini, her tür dekorasyona uyan birinci sınıf şık tasarııyla dikkat çekiyor.

Wi-Fi 6 (802.11ax) destekli ZenWiFi AX Mini, 1800 Mbps’e[1] kadar, Wi-Fi 5 (802.11ac) destekli ZenWiFi AC Mini ise 1500 Mbps’e kadar ulaşan Wi-Fi hızları sunuyor.

Kullanıcılar ücretsiz ASUS Router uygulamasıyla cihazlarını üç adımda kolayca kurabiliyor. Trend Micro™ destekli ASUS AiProtection ise cihazın kullanım ömrü boyunca ücretsiz ağ güvenliği ve ebeveyn kontrolü özellikleri sunuyor.

Şık ve son derece küçük tasarım

ZenWiFi AX Mini ve AC Mini üçlü paketler halinde satılıyor. Her pakette bir adet router ve iki adet genişletme düğümü bulunuyor. Avuç içine sığabilen ZenWiFi AX Mini yalnızca 9 cm2 yer kaplıyor. Her iki model de mevcut ZenWiFi router serisinin metal benzeri kaliteli kaplama ve Zen temalı ikonik dairesel desen gibi tasarım hatlarını taşıyor. Bu minyatür sistemler her ortama ve diğer ZenWiFi cihazlarına uyacak şekilde tasarlandı. Ayrıca, ZenWiFi AX Mini klasik beyaz ve siyah renk seçenekleriyle geliyor.

Kolay kurulum, yüksek performans

ZenWiFi AX Mini ve AC Mini modelleri küçük boyutlarına rağmen performanstan ve özelliklerden ödün vermiyor. Optimize edilen elektriksel tasarım ve anten konumları sayesinde ZenWiFi AX Mini 1800 Mbps’e, ZenWiFi AC Mini ise 1500 Mbps’e kadar bant genişliği sunabiliyor.

ZenWiFi AX Mini ve AC Mini teknik bilgisi kısıtlı olanlar tarafından bile kurulup ayarlanabiliyor. Ücretsiz ASUS Router uygulamasındaki üç adımlık kolay kurulum işlemi sayesinde kullanıcılar tüm evi kapsayan Wi-Fi ağını birkaç dakika içinde hazır hale getirebiliyor. Yeni router modelleri AiMesh teknolojisini kullandığından, ek ZenWiFi düğümleri veya AiMesh özellikli ASUS router ekleyerek ağı daha da genişletmek mümkün oluyor.

Tecrübeli kullanıcılar WiFi ağlarının adlarını kendi ihtiyaçlarına göre değiştirebiliyor. Kullanıcılar tüm ağ için tek bir SSID adı seçebiliyor veya her bir frekans bandına ayrı SSID adları atayabiliyor. Ayrıca düğümler arası bağlantı için kablolu Ethernet seçeği de kullanılabiliyor. Bu da ZenWiFi AX Mini ve AC Mini’yi son derece esnek bir hale getiriyor.

Her zaman güvenli

ZenWiFi AX Mini ve AC Mini kullanım ömrü boyunca ücretsiz, Trend Micro destekli AiProtection çözümüyle geliyor. Düzenli bir şekilde güncellenen güvenlik kriterleriyle her zaman koruma sağlanıyor. AiProtection ailelerin kişisel verilerini veya evden çalışanların işle ilgili verilerini korumak için ekstra bir güvenlik katmanı oluşturuyor. Dahili ebeveyn kontrolü özellikleri sayesinde yalnızca birkaç tıklamayla aile bireylerinin internette geçirebileceği süreyi ayarlamak mümkün oluyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER[2]

ASUS ZenWiFi AX Mini (XD4) ASUS ZenWiFi AC Mini (CD6)
WiFi WiFi 6 (802.11a/b/g/n/ac/ax)

IPv4, IPv6

Eş zamanlı çift bant 2,4 GHz, 5 GHz

802.11ax (5 GHz): 1201 Mbps’e kadar

802.11ax (2,4 GHz) 574 Mbps’e kadar

WiFi 5 (802.11a/b/g/n/ac)

IPv4, IPv6

Eş zamanlı çift bant 2,4 GHz, 5 GHz

802.11ac (5 GHz): 867 Mbps’e kadar

802.11n (2,4 GHz) 600 Mbps’e kadar

WiFi özellikleri Işın hüzmesi: Standartlara bağlı ve evrensel

ASUS RangeBoost

1024-QAM yüksek veri hızı

20/40/80 MHz kanal bant genişliği

MU-MIMO teknolojisi:

2,4 GHz: 2 x 2

5 GHz:  2 x 2

OFDMA

20/40/80 MHz kanal bant genişliği

MIMO teknolojisi:

2.4 GHz: 4 x 4

5 GHz: 2 x 2

 

İşlemci Dört çekirdekli SoC Tek çekirdekli SoC
Bellek 256 MB Flash / 256 MB RAM CD6R: 32 MB Flash / 128 MB RAM

CD6N: 16 MB Flash / 128 MB RAM

Bağlantı noktaları Router (XD4R):

1 x Gigabit WAN/LAN

1 x Gigabit LAN

Düğüm (XD4N):

1 x Gigabit LAN

Router (CD6R):

1 x Gigabit WAN

3 x Gigabit LAN

Düğüm (CD6N):

2 x Gigabit LAN

Antenler 2 x dahili anten 4 x dahili anten
Yönetim ASUS WRT / ASUS Router App
Güvenlik duvarı ve erişim kontrolü Güvenlik Duvarı: SPI izinsiz giriş tespiti, DoS koruması

Erişim kontrolü: Ebeveyn kontrolü, ağ servis filtresi, URL filtresi, port filtresi

Özellikler Arayüz, Smart Connect, IPTV desteği, Roaming Assist, AiProtection Classic, Geleneksel QoS Arayüz, IPTV desteği, Roaming Assist, AiProtection Classic, Geleneksel QoS
Ek özellikler 9 x misafir ağı

VPN sunucusu

PPTP sunucusu, OpenVPN sunucusu, IPSec sunucusu

VPN istemcisi

PPTP istemcisi, L2TP istemcisi, OpenVPN istemcisi

Bant Genişliği Sınırlayıcı

6 x misafir ağı

VPN sunucusu

PPTP sunucusu, OpenVPN sunucusu

VPN istemcisi

PPTP istemcisi, L2TP istemcisi, OpenVPN istemcisi

Bant Genişliği Sınırlayıcı

Boyutlar (Y*G*U) 8 x 9 x 9 cm 14 x 7 x 7 cm
Ağırlık XD4R: 295g

XD4N: 290g

CD6R: 257g

CD6N: 255g

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu