Haberler

16 Eylül’de PS5 Etkinliği Yapılacak

PS5 Sony, 16 Eylül Çarşamba günü 13.00 PT / 16.00 ET itibarıyla planlanan yeni bir PlayStation 5 etkinliğini duyurdu. Etkinlik, konsolun gelecek oyunlarına odaklanacak. Gelecekte mevcut olanların yanı sıra piyasaya sürülen oyunlara da bir bakış içerecek. Henüz PS5’i satın almaya karar vermediyseniz, bu sizin şansınız olabilir. Konsolu satın almadan önce gerçekten bilmemiz gereken bazı şeyler hakkında bilgi de alabiliriz: fiyat ve çıkış tarihi.

PS 5

Etkinlik hem Twitch hem de YouTube’da gösterilecek ve yaklaşık 40 dakika sürecek.Donanım odaklı olmaktan ziyade oyun odaklı ve birinci taraf ve üçüncü taraf oyunlarda güncellemeler içerecek. Örümcek Adam: Miles Morales ve Ratchet & Clank: Rift Apart’ın sistemin lansmanına yakın bir tarihte yayınlanmasının planlandığını biliyoruz. Hiçbirinin kesin bir çıkış tarihi yok. Demon’s Souls gibi diğer oyunların henüz yayın penceresi yok. Call of Duty: Black Ops Cold War’un PS5 sürümü için de resmi bir tarih yok, ancak Microsoft’un sistemlerinden üç gün sonra yayınlanıyor. Bunun PS5 için bir lansman başlığı olarak mevcut olması kesinlikle büyük bir anlaşma olacaktır. Bununla birlikte, bazı yeni nesil oyunlar için göreceğimiz yeni 70 $ fiyatına oyuncuların ilk tanıtımlarından biri de olacak. Take-Two, benzer şekilde bu seviyedeki oyunları fiyatlandırırken, Ubisoft gibi diğer şirketler henüz bunu yapmadı.

Sony, PS5’in çıkış tarihini veya fiyatını henüz açıklamadı, ancak Microsoft, Xbox Series X / S’nin 10 Kasım’da piyasaya sürüleceğini açıkladığına göre artık başka seçeneği olmayabilir. X Serisi 500 dolara mal olurken, daha azı – Güçlü S Serisi 300 dolara mal olacak. Bu strateji, PS5 ve PS5 Digital sistemleri arasındaki tek farkın bir disk sürücüsü olduğu Sony’nin stratejisinden farklıdır. Bu nedenle, ikisi arasında çok büyük bir fiyat farkı olması pek olası değil. Yakında emin olacağız.

Kaynak

Ana Sayfa

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu