Haberler

2021 Samsung Tepe Modelleri İçin AMD Müjdesi!

Samsung, Galaxy S20 serisinde, Avrupada sattığı versiyonlarda Snapdragon 865 yerine Exynos 990 işlemcisini kullanıyor. Exynos 990, Mali-G77 MP11 grafik birimini içerisinde barındırıyor.

Şimdi ise 2021 model amiral gemisi Samsung modellerinde bu durumunda değişeceği iddiaları ortaya çıktı. Samsung ve AMD işbirliğinin mobil sektördeki meyvelerini önümüzdeki yıl göreceğiz gibi.

Samsung ve AMD, 2019 yılında kurdukları ortaklıkta AMD Radeon’lu işlemciler için el sıkışmıştı. Samsung bu konu hakkında bir açıklama yaptı ve 2021’de tanıtılacak Exyos’lu amiral gemisi modellerde AMD Gpu görebileceğimiz kesinleşti.

5 nm üretim teknolojisi ile üretileceği düşünülen Samsung’un yeni Exynos işlemcisi, içerisinde AMD gpu barındıracak. Bu işbirliğiyle Exynos 1000’in etkili bir performans göstereceğini bize söylüyor.

Google News Haberlerimize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Bu Haberi Beğenebilirsiniz!

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu