Haberler

ABD’de Küçük İşletmeler için Devlet Hibeleri

Küçük işletme sahipleri için ihtiyaç duydukları parayı elde etmek her zaman kolay değildir. Bu birçok kişi için bir mücadele olsa da, biraz destek almak için yapabileceğiniz şeyler var.

ABD’deki küçük işletme sahipleri, hükümetin kendilerine nasıl yardımcı olabileceğini düşünmek isteyebilir. Devlet hibeleri gibi yardımcı olabilecekleri birkaç yol vardır. Uygun olup olmadığınızı araştırmak için biraz zaman ayırmak faydalı olabilir.

Devlet hibeleri nedir ve nasıl çalışır?

Esasen hibe, devlet kurumlarının bir işletmeye bir miktar para sağlamasıdır. Bu para ödünç verilmez; genellikle geri ödemesiz olarak küçük işletmelere verilir. Küçük işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik devlet hibeleri basitçe bir tür mali yardımdır. Örneğin, genellikle bir şirketin geliştirilmesi gibi belirli amaçlar için verilirler.

Ne yazık ki, bu devlet hibeleri genellikle oldukça faydalı olabilmelerine rağmen, elde edilmeleri her zaman kolay değildir. Aslında, çoğu kişi sadece hak kazanmanın zor olmadığını, aynı zamanda oldukça rekabetçi olduklarını da görecektir. Finansmana ihtiyaç duyan binlerce farklı başvuru arasından seçilmeniz gerekecektir.

Devlet hibeleri nasıl alınır?

Bununla birlikte, seçeneklerinizi gözden geçirmeye kesinlikle değer olabilir (eğer hibe başvurusunda bulunmanın hala iyi bir fikir olabileceğini düşünüyorsanız). Başvuru yapmak için her zaman grants.gov gibi resmi web sitelerine gitmelisiniz. Şu anda pek çok farklı devlet hibe programı bulunmaktadır. İhtiyaçlarınıza en uygun olanları bulmak için genellikle araştırma yapmaya zaman ayırmaya değer.

Ulusal İnovasyon ve Üretim Yasası nedir?

Amerikan İnovasyon Yasası’nın yanı sıra Üretim Yasası da işletmeniz için faydalı olabilir.

İnovasyon Yasası, yeni kurulan işletmelerin çok sayıda vergi varlığından para kazanmasına yardımcı olmak için yapılmıştır. Bu, daha fazla likidite sağlamaya ve başarı potansiyellerini artırmaya yardımcı olur. Bunun temel nedeni, inovasyon yoluyla ekonomik canlanmanın teşvik edilmesine yardımcı olmaktır. Bu girişim sayesinde, ekonomik kalkınma ajansı birçok yeni işletmeye yardımcı olabilmiş, karlı ve uzun ömürlü girişimler kurma şanslarını artırmıştır.

Benzer şekilde, İmalat Yasası da bu konuda önemli bir rol oynamakta ve Birleşik Devletler’in imalat sanayisini güçlendirmeye yönelik uzun vadeli hedefe yardımcı olmaktadır.

Ekonomik kalkınma hibeleri veren eyalet programlarına bazı örnekler nelerdir?

Mevcut iş hibelerine yönelik eyalet programlarından herhangi birinden yararlanmakla ilgileniyorsanız, aşağıdaki seçeneklere daha yakından bakmanız faydalı olabilir:

  • İş Yaratma Hibeleri Programı (düşük ve orta gelirli kişiler için yeni kalıcı tam zamanlı işler yaratacak işletmelere 20.000 $’a kadar destek sağlar)
  • Ekonomik Kalkınma Destek Programı (daha sıkıntılı bölgelerde refahı artıran projelere stratejik yatırımlar yoluyla ekonomik kalkınmayı ve daha fazlasını finanse etmeyi amaçlamaktadır)

İşletmenizi desteklemek için devlet sübvansiyonlarına güvenmenin faydaları
Küçük işletme sübvansiyonları bile, biraz desteğe ihtiyaç duyan birçok kişi için büyük bir anlaşma olabilir. Belki de bu kadar çok işletme sahibinin başvuruda bulunmasının ana nedenlerinden biri budur. Elbette, küçük işletme sahiplerine finansal olarak yardımcı olduğu gerçeği var, ancak ekonomik kalkınma sübvansiyonları da faydalı olabilir. Genellikle özel şirketleri kamuya ve hatta kendi sektörlerine fayda sağlayabilecek girişimlerde bulunmaya teşvik etmeye yardımcı olurlar.

Pek çok farklı program ve hibe bulunmaktadır. Bu da bireylerin kendi ihtiyaçlarına uygun bir programa başvurmalarını çok daha kolay hale getirmektedir.

İşinize uygun devlet hibelerine nasıl başvurabilirsiniz?

Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde olmasanız bile, burada bir iş kurmak hala mümkün. Bunu yapmanın tüm avantajlarından kolayca yararlanabilirsiniz. Workhy gibi bir ekiple, dünyanın neresinde olursanız olun, kendi evinizin rahatlığında yolculuğunuzun ilk adımlarını atmanız daha da kolay olabilir.

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu