Haberler

ADATA XPG SPECTRIX D60G İncelemesi !

Yaklaşık 5 ay önce ADATA XPG SPECTRIX D60G modeli tanıtım içerikleri hazırlayabilmem adına tarafıma gönderildi. Bu zaman boyunca edinmiş olduğum deneyimlerimi bu içeriğimle birlikte sizlere aktarırken aynı zamanda bu belleklerin tanıtımını da gerçekleştireceğim.

Bellekler ilk elime ulaştığında gerçekten heyecanlanmıştım zira bu kullanacağım ilk ışıklandırma desteğine sahip belleklerdi. Belleklerin kutusu rakiplerinde olduğu gibi standart boylara sahip olsa da gerçekten şık ve rengarenk tasarlanmıştı ayrıca RGB desteğinin vurgusu da yapılmadan geçilmemişti.

Belleklerin üzerinde ilk olarak bir soğutma tabakası bulunuyor ve bu soğutma tabakası gerçekten belleklerin ısınmasının önünde çok büyük bir engel haline geliyor, ayrıca şunu da belirtmeden geçemeyeceğim soğutma alanında en iddaalı ürünlerden birisi. İlaveten bu soğutma tabakasının yüzeyi tamamen RGB ışıklandırmalar ile donatılmış durumda. İllaki merak edenler olacaktır, ışıklandırmaların kalitesi çok üst seviye ve renkler çok canlı.

RGB Işıklandırmayı bir çok opsiyonda kullanmanız mümkün, bu işlemleri bilgisayarınıza yükleyeceğiniz XPG RGB Sync App adlı uygulamanın üzerinden yapabilirsiniz.

Belleklerimiz DDR4 16×2 olmak üzere toplam 32GB kapasiteden oluşmakta, ayrıca belleklerin 3200 MHz frekans hızları bulunurken CL16 gecikme süresine sahip Zaten teknik özelliklerinden de anlayabileceğiniz üzere bu model tamamen yüksek performans isteyen oyuncuları hedefliyor.

Belleklerimizin XMP 2.0 hız aşırtma teknolojisini de desteklediğini söylemeden geçemeyeceğim. Bu sayede 3200 MHz frekans hızı sizin için yetersiz kalması durumunda XMP teknolojisini kullanarak kolayca frekansınızı arttırabilirsiniz.

Eğer ki sizlerde yüksek performanslı oyun bilgisayarı veyahutta sunucu bilgisayarlarınızda kullanmak için Ram bellek arayışın daysanız eğer ADATA XPG SPECTRIX D60G bellekler Fiyat/Performans olarak tamda sizlere uygun olduğunu söyleyebilirim.

Ürünü incelemek için

Ana Sayfaya Dönmek İçin

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu