Haberler

Adsense Başvurusu Nasıl Gerçekleştirilir 2023 ?

Herkese merhabalar, bugün sizlere internet web siteniniz üzerinden para kazanma yolları arasında en hızlı, güvenilir ve en kazançlı yöntemi olan Google Adsense reklamcılık politikasına nasıl başvurabileceğinizi göstereceğim.

Nedir bu Adsense ve çalışma prensibi nedir ?

Adsense, Google arama motoru tarafından web yayıncılarına sunulan bir reklamcılık programdır. Google Adwors üzerinden reklam verenlerin reklamları, Google Adsense yayıncılarının web siteleri üzerinden bir çok seçenek olarak aktif olarak yayınlanır. Yayıncılar, yayınladıkları bu reklamlardan gösterim ve tıklama olarak iki farklı ödeme alır bu ödemeler Adsense hesapları üzerinde belli günler birikerek, 200TL kotasını da geçmesi ile birlikte sisteme tanımladığınız banka hesabınıza gönderilir.

Adsense ve Adwors arasındaki fark nedir ?

Adwors programı, reklamlarını yayınlamak isteyen kişilerin kullandıkları program ken, Adsense verilen reklamları web sitesi üzerinden okur ve takipçilerine yayınlayarak para kazanmak isteyenlerin kullandığı programdır.

Adsense güvenilir midir ?

Adsense programı daha öncede belirttiğim gibi dünyanın en büyük arama motoru olan Google firmasının bir programıdır aynı zamanda dünyada kullanılan en büyük reklam yayınlama programı olduğunu da ve aynı zamanda ülkemizde de uzun yıllardır kullanılan bir reklamcılık programdır ve ödemelerinizi çok güvenilir şekilde hesaplarınıza yatırmaktadır.

Sadece web sitemden mi para kazanabilirim ?

Aslında Adsense üzerinden blog, web sitesi ve YouTube kanalınızdan para kazanabilirsiniz. Evet, evet YouTube kanalınızdan da para kazanabilirsiniz. Bildiğiniz gibi son yılların en büyük reklam ve kazanç yollarından biriside YouTube kanalınız. Eğer bir YouTube kanalınız var ve içerisine düzenli aralıklar ile video yüklemesi yapıyor, 1.000 abone ve 4000 saat izlenme limitini geçmeniz ile birlikte YouTube kanalınızı da Adsense hesabınız ile etkinleştirebilir, Blog veya web sitenizin yanında kanalınızdan da para kazanabilirsiniz.

 

Şimdi gelelim Adsense Başvurusu nasıl yapılır ?

 

AŞAMA 1; https://www.google.com/adsense web adresine giriyoruz, sağ üst noktada yer alan oturum aç butonuna basıyoruz.

AŞAMA 2; Bir Google hesabınız olsa da veya olmasa da, çıkan ekranın sol altında yer alan Hesap Oluşturun butonuna basmamız gerekiyor 🙂

AŞAMA 3; Butona bastığımızda bir pencere açılıyor ve burada bize açacağınız adsense hesabının kendiniz için mi yoksa işletmeniz için mi olduğunu tercih etmeniz gerekiyor. Ben kendiniz için kurduğunuzu farz sayarak o şekilde ilerliyorum.

AŞAMA 4; Burada en temel bilgileriniz olan Adınız, Soyadınız, E-posta adresiniz ve şifrenizi sizden isteyen bir pencere bizi karşılıyor, bu bilgileri doldurup ileri butonuna basıyoruz.

AŞAMA 5; Ben kendi profili mi oluşturduğum dan ve Adsense politikalar gereği yeni bir hesap açamadığım dan o ekranı sizlere gösteremedim ancak tarif edeceğim, gerekli bilgileri doldurup ileri butonuna bastığınızda yeni çıkan ekranda Adres ve web sitenizin URL bilgilerinizi isteyen bir ekran sizleri karşılayacak. Oradan sonra ise artık web sitenize yerleştirmeniz için bir kod size verecek, bu kodu web sitenizin  yüklü olduğu dizide header.php dosyasında yer alan <Head> </Head> etiketleri arasına yerleştirmenizi isteyecek. Bu kodu oraya yapıştırdıktan sonra artık web siteniz incelenmeye alınacak.

Adsense Onayı için ne gerekli ?

  • Özgün ve güncel içerikler.
  • Kopya ve telifli görsel veya yazılı içerik bulundurulmaması.
  • Belli oranda organik ziyaretçi.
  • Mobil uyumlu bir tema.
  • Mümkünse SSL sertifikası.
  • Künye sayfası.
  • Gizlilik politikası sayfası.
  • Hakkınızda sayfası.
  • Sade bir tema arayüzü

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu