Haberler

AKN GİDİYOR, KOTA GELİYOR!

Ne Olacak Bu AKN Problemi ?

ŞİMDİ AKN GİDİYOR MU KALIYOR MU?

Bildiğiniz gibi geçmiş dönemde BTK’nın AKN konusunda açıklamış olduğu bir karar hepimizi pek bir heyecanlandırmıştı peki neydi bu karar? ilk olarak buna bakalım.

”AKN uygulaması, 31 Aralık 2018‘de tamamen kaldırılacak.”

Açıklamaya göre Adil kullanım kotası AKK-AKN 2019’un başı itibari ile kaldırılacaktı, bu kararın duyurulması sonrası bir grubu sevinç duyguları almışken bir diğer grubu ise endişe sarmıştı.

ilerleyen süreçlerde internet dağıtım firmalarının AKK-AKN’nin kaldırılması sonrasında müşterilerinin internetlerine kota uygulayacağını gösteren ve internet dağıtım firmaları tarafından hazırlanarak şubelere iletildiği iddia edilen yeni sisteme dair bir takım bilgiler medyaya sızdırılmıştı.

KOTA UYGULAMASI GELİYOR!

Geçmiş aylarda adil kullanım noktasının kalkması sonrasında firmaların belli kotalar koyacağı ve bu kotaların geçilmesi sonrasında ekstra ücretin tahsil edileceğini savunan bir takım görsellere şahit olduk.

Son olarak gün içerisinde paylaşılmış olan bir görselin Türk Telekom tarafından şubelere mail yolu ile gönderdiği iddiası bir çok kullanıcıya adeta şok etkisi yarattı.

Turk Telekom’un AKN Konusundaki Resmi Belgesi Olduğu İddia Edilmektedir, Resmi Duyuru Yapılmamıştır!

Görselin doğruluğu şuan için netlik kazanmadığını bir kez daha belirterek değerlendirecek olursam adil kullanım noktasının terk edilmesi ve kota sisteminin gelmesi ile birlikte yine bir hız düşüşü olacak gibi gözükmekte.

Eski sisteme göre ancak bir takım yenilikler yapılmış gözüküyor ayrıca mevcut müşteri ve yeni gelen müşteri arasında da yer yer hız düşmesi konusunda farklılıklar göze çarpıyor.

Mevcut fiyatların ne tür değişikliğe uğrayacağı artış veya yükseliş konusunda ne tür bir değişiklik olacağı bu belgede yer verilmemiş durumda.

Bu belgenin şuan için iddia olduğunu ve resmi olarak paylaşılmadığını tekrardan yeniliyoruz.

Rakip firmalarında bu yönde atacakları adımları da şahsen merak ettiğimi belirtmek isterim.

Ana Sayfaya Dönmek İçin Tıklayın 

AKK Hakkında Sevindiren Açıklama

Youtube Kanalımıza Gitmek İçin Tıklayın

 

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu