Haberler

AMD’den Zen2 mimarili Ryzen XT işlemciler!

Yıl sonunda 4. nesil Ryzen işlemcilerini tanıtacak olan AMD, sürpriz bir işlemci serisi ile karşımıza çıkacak.

Zen 3 mimarisi ile gelecek olan yıl sonundaki işlemciler, 7 nm+ ile üretilecek. Son gelen haberlere göre yenilenmiş AMD Ryzen XT işlemciler ortaya çıktı. Bu işlemciler Zen 3 değil Zen 2 kullanacak.

AMD’nin böyle bir hamle yapmasındaki en büyük etkenin, önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülecek olan 10. nesil Intel Comet Lake işlemciler olduğu düşünülüyor.

Yenilenecek olan AMD Ryzen XT işlemciler, Ryzen 3900 XT, Ryzen 3800 XT ve Ryzen 3600 XT isimlerine sahip olacak.

3900 XT 12 çekirdek ve 24 iş parçacığına, 3800 XT 8 çekirdek ve 16 iş parçacığı ve 3600 XT ise 6 çekirdek ve 12 iş parçacığına sahip olacak şekilde tasarlanmış durumda.

İşlemcilerin Intel tarafındaki rakipleri ise sırasıyla Core i9-10900K, Core i7-10700K ve Core i5-10600K olacak.

XT serisi işlemcilerin 16 Haziran‘da tanıtılması, 7 Temmuz‘da ise satışa sunulması bekleniyor. Kullanıcılar sabırsızlıkla bekliyor.

Google News Haberlerimize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Anasayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu