Haberler

Android Lockdown Özelliğini Duyurdu !

Bu yeni gelen Android Lockdown özelliği telefonu, sizden başkasının açmasını imkansızlaştırıyor.

Android Pie sürümünde duyurusu yapılan yeni bir özellik keşfedildi. Lockdown adın da ki bu özellik cihazın başkası tarafından açılmasını imkansız hale getiriyor.

Bu özellik ile telefonunu kitleyen kullanıcıların telefonlarında Smart Lock ve Parmak izi okuyucu devre dışı oluyor. Telefonun açılması için kullanıcıların pin kodunu, ekran kilit deseni’ni veya ekran kilit şifresini girmesi gerekiyor aksi takdir de telefon hiçbir türlü açılmıyor. Bu yöntemlerin herhangi birisiyle giriş yapılamıyorsa Lockdown özelliği iptal edilemiyor.

Özelliği aktifleştirmek için bu adımları uygulamanız yeterli olacaktır; Ayarlar-Güvenlik-Cihaz Güvenliği-Kilit Ekran Seçenekleri. Bu adımları uyguladıktan sonra güç tuşuna basılı tuttuğunuz takdirde Lockdown seçeneği karşınıza çıkıyor olacak.

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu