Haberler

Apple, dilleri gerçek zamanlı olarak çevirmek için Siri geliştirmelerini, yeni Çeviri uygulamasını tanıttı

Siri, sesle etkinleştirilen ilk sanal asistandı, ancak yıllar boyunca Google Asistan’ın gerisinde kaldı. Ancak WWDC20’de Apple, Siri’nin yetişmesine yardımcı olabilecek yeni Siri özelliklerini tanıttı.

Başlıca yeni Siri tabanlı yetenek, yazılı ve sözlü yabancı dilleri gerçek zamanlı olarak çevirebilen yeni bir uygulama olan Translate’dir. Çeviriler Apple’ın Neural Engine tarafından yapılır ve internet bağlantısı gerektirmez. Apple ayrıca kullanıcı gizliliğini korur ve şirkete hiçbir veri aktarılmaz.

Apple ayrıca, kullanıcıların bildiği tam ekran Siri arayüzünü de ortadan kaldırdı. Bunun yerine, ekranın altında bir Siri simgesi açılırken, Siri’nin yanıtları en üstte görünür. Ayrıca, Siri artık sesli mesaj gönderebilir.

Yeni Siri özelliklerinin tümü sonbaharda çıkacak olan iOS 14’te olacak.

Ana Sayfaya Dönmek İçin Tıkla

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu