Haberler

Apple Glasses hakkında söylentiler: Akıllı gözlükler ne zaman gelebilir?

Apple ‘ın bir sonraki büyük ürünü artırılmış gerçeklik gözlükleri gibi görünüyor. İşte ne olacağını ve başka neler olabileceğini tahmin ediyoruz. İlk önce VR geldi. Sonra yüksek fiyatlı ve vahşi karışık gerçeklik dünyalarının vaatleriyle dolu bir AR kulaklık dalgası geldi. Apple , yaklaşımı hakkında Apple ‘ın iç anlaşmazlıklarına da işaret eden son zamanlarda yayınlanan bir rapora göre, AR ve VR’yi önümüzdeki birkaç yıl içinde iki farklı kulaklıkla harmanlıyor olabilir. Diğer raporlar, Apple ‘ın artık Google Glass’tan yedi yıl sonra ve Oculus Rift’in çıkışından dört yıl sonra kendi akıllı gözlüklerini hazırladığını söylüyor.

Bu raporlar 2018’de CNET’in Shara Tibken’in kırdığı bir hikaye de dahil olmak üzere birkaç yıldır devam ediyor. Ancak soru şu: Bu tam olarak ne zaman olacak? 2021, 2022 veya daha sonra mı? Apple ‘ın en son WWDC geliştirici konferansında AR haberleri son derece sessizdi. Yine de, Apple ‘ın mevcut donanımının dünyayı nasıl haritalayabileceği ve sanal nesneleri ve gerçek konumları nasıl birleştirebileceğine dair yeni ipuçları ortaya çıkmaya başladı.

Şirketin AR’deki beklentileri iPhone’larda ve iPad’lerde yıllardır net ve telgrafla yazılmış olmasına rağmen, Apple tüm bu süre boyunca hiç kulaklık olmadan kanatlarda. Apple, her yıl AR araçlarıyla iOS’ta önemli adımlar attı. Bu donanımın ne kadar sürede ortaya çıkacağı tartışıldı: gelecek yıl veya sonraki yıl, hatta daha da aşağı. Veya Apple’ın sadece gözlükle mi yoksa karma gerçeklik VR / AR kulaklığıyla mı devam edeceği.

Hatırlayabildiğimden daha fazla AR ve VR kulaklık taktım ve yıllardır tüm manzarayı izliyorum. Birçok yönden, gelecekteki bir Apple AR kulaklığın mantıksal uçuş yolunun, daha önce ortaya konan parçaları incelemekten net olması gerekir. Apple, VR medya akışı şirketi NextVR’yi ve daha önce AR kulaklık lensi üreticisi Akonia Holographics’i satın aldı.

Uzun süren söylentilerle ilgili düşüncelerim vardı ve şimdiye kadar raporlar tam da bu şekilde iyi ayarlanmış hissediyor. Diğer birçok akıllı saat arasında ortaya çıkan ve daha önce başka şekillerde gördüğüm birçok özelliğe sahip olan Apple Watch’a çok benzeyen AR / VR manzarasının ritimlerini takip ediyorsanız Apple’ın gözlükleri muhtemelen büyük bir sürpriz olmayacak. Son zamanlarda.

Ana Sayfaya Dönmek için

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu