Haberler

Apple iOS’ isminden vazmı geçiyor?

Apple mobil cihazlarında iOS adınmı verdiği işletim sistemini kullanmakta ama geçen sene bu konu değişmeye başladı. Geçen sene iPad’ler de de kullanılan iOS’in ismi iPad’lere özel olarak iPadOS olarak değiştirilmişti.

Şimdi ise  aynı durum iPhone cephesinde olacak gibi duruyor. Apple sızıntıları ile tanıdığımız Jon Posser bize bu konuda bir sızıntı vermiş durumda.

Jon Posser son tweetinde iPhoneOS’e yer verdi. Jon Posser’in bu tweeti, XDA Developers’tan olan Max Weinbach tarafından da desteklendi. Weinbach tweetinde iPhone’un isminin de Apple iPhone olarak değiştirileceğini söyledi.

Apple 22 Haziranda WWDC2020 etkinliği düzenleyecek ve bu gibi detayların orada belli olacağı düşünülüyor. Bu etkinlikte iPhoneOS, iPadOS, watchOS ve macOS ile ilgili geliştirmeler ve yenilikler duyrulacak.

Google News Haberlerimize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Anasayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu