Haberler

Apple Watch’ta El Yıkama Kontrolü Nasıl Etkinleştirilir?

Apple, watchOS 7’yi WWDC’de açıkladı. Yeni güncelleme, yerel uyku takibi , yeni egzersiz modları ve benzeri özellikler için destek getiriyor . Bununla birlikte, watchOS 7 ile eklenen ilginç özelliklerden biri, şu anda yaşadığımız zamanlar için mükemmel bir özellik gibi görünen el yıkama tespiti. Bugün sizlere WatchOS 7’de “El yıkama kontrolcüsü nasıl açılır?” onu göstericez.

WatchOS 7’de El Yıkama Kontrolcüsünü Etkinleştirme

Not:  Bu özelliği Apple Watch Series 5’te gösteriyoruz.Ancak, Apple Watch Series 3 ve Apple Watch Series 4 üzerinde de çalışacak.

  • Apple Watch’unuzdaki Ayarlar’a gidin.

  • Aşağı kaydırın ve ‘ El yıkama’ya dokunun.

  • Ardından ‘Zamanlayıcı’nın yanındaki düğmeyi etkinleştirin.

  • İsterseniz haptikleri de etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bunlar varsayılan olarak etkindir ve onları açık tutmayı seçtim. Ancak, bunları da kapatabilirsiniz.

 

İşte bu kadar. Şimdi, Apple Watch’unuz ellerinizi yıkadığınızı algılayacak ve saat yüzünde kullanışlı bir zamanlayıcı başlatacaktır. Bu, 20 saniyeden geriye doğru sayar, bu da mikroplardan düzgün bir şekilde kurtulmak için önerilen el yıkama zamanı. Ellerinizi ortada yıkamayı bırakırsanız saatiniz biraz daha uzun süre devam etmenizi istiyor. Ayrıca zamanlayıcı bittiğinde dokunsal bir geri bildirim (etkinleştirilmişse)  bir ses alırsınız.

İPhone’unuzda El Yıkama Ayrıntılarını Görün

El yıkama ayrıntıları saatinizden iPhone’unuza senkronize ediliyor.Böylece her gün ellerinizi ne kadar süre yıkadığınızı kolayca takip edebilirsiniz. Bu verileri görüntülemek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • İPhone’unuzdaki Sağlık uygulamasında ‘Göz at’ düğmesine dokunun. Aşağı kaydırın ve ‘ Diğer Veriler’e dokunun

  • Kayıtlı verilerinizi görmek için ‘El yıkama’ya dokunun . Ayrıca , sağlık uygulamasının ana Özet sayfasında da görmek için aşağı kaydırıp Sık Kullanılanlara ekleyebilirsiniz

Koronavirüs salgınında el yıkamak  her zamankinden daha önemlidir. Yani, bu yeni el yıkama algılama özelliği mükemmel zamanda geliyor. Daha sağlıklı ve güvenli kalabilmeniz için ellerinizi doğru süre yıkadığınızdan emin olmanıza yardımcı olabilir. Tercih edilen bir özellik olsa da, her seferinde ellerinizi doğru bir şekilde yıkama alışkanlığına girmek için Apple Watch’unuzda el yıkama algılamayı hemen etkinleştirmenizi öneririz.

Peki, bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Kullanmak istediğiniz bir şey gibi geliyor mu? Yorumlarda bize bildirin.

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu