Haberler

Artık Canon kameranızı Mac web kamerası olarak kullanabilirsiniz !

Canon son zamanlarda kameralarını web kamerası olarak kullanmanıza izin veren bir yardımcı programı tanıttı , ancak kilitli Mac kullanıcılarının hayal kırıklığına uğraması için sadece Windows’da çalıştı. Şirket, macOS’taki EOS Webcam Utility Beta sürümü ile bu ihmali düzeltti .

Daha önce olduğu gibi, Rebel SL3, EOS R ve M6 Mark II gibi kameraları bir USB kablosuyla Mac’inize bağlamanızı sağlar. Yardımcı programı yükledikten sonra, kameranız bir web kamerası olarak işlev görür ve Zoom, Skype veya diğer video konferans uygulamalarında size daha keskin, daha zengin ve daha profesyonel bir görünüm verir. (Fujifilm , yalnızca Windows’taki kendi kameraları için benzer bir web kamerası yardımcı programı oluşturdu .)

MacBook Air / Pro ve iMac modellerinde yerleşik FaceTime web kamerası grenli bir 720p çözünürlükle sınırlı olduğu için bu özellikle Mac kullanıcıları için iyi bir haber . İyi bir objektife sahip bir DSLR veya aynasız fotoğraf makinesi kullanmak, hem daha iyi kalitede hem de daha yüksek çözünürlüklü bir görüntü getirecektir.

Ancak bilinmesi gereken birkaç şey var. Uygulama kameranızın mikrofonunu kullanamaz, bu nedenle Mac’inizin yerleşik mikrofonunu veya kulaklık / harici mikrofonunu kullanmanız gerekir. Bu da sesinizin resim ile yarım saniyeye kadar senkronize olmayacağı anlamına gelir. Ayrıca, kameranızı masanıza sıkıca sabit tutmak ve pillere güvenmek yerine harici bir güç kaynağına sahip olmak iyi bir fikirdir.

Bu sınırlamalara rağmen, harika bir seçenek. Eğer bir yoksa desteklenen daha, kontrol için – kamera, hala bir video yakalama kartı veya başka bir uygulamayı kullanarak iş yapmak mümkün olabilir Engadget kılavuzu webcam olarak kamerayı kurmak için nasıl. Aksi takdirde, burada kurulum kılavuzu ile birlikte macOS için EOS Webcam Utility Beta Yazılımını edinebilirsiniz.

Ana Sayfaya Gitmek İçin

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu