Haberler

ASUS, AMD Radeon RX 6400 ekran kartlarını duyurdu !

ÖNEMLİ NOKTALAR

 • ASUS, uygun maliyetli ve efor tasarruflu orta seviye 1080p reyin bilgisayarları için iki adet Radeon™ RX 6400 ekran kartı sunuyor.
 • ASUS Dual Radeon RX 6400 ekran kartı, birinci sınıf soğutma sistemini kompakt bir tasarım içinde sunuyor.
 • ASUS Phoenix Radeon RX 6400 ekran kartı, uzun zaman kullanım için sağlam bir alternatif.
ASUS, AMD Radeon RX 6400 ekran kartlarını duyurdu !

 

 

 

 

 

 

ASUS, orta seviye 1080p oyun sistemleri için uygun fiyatlı ve güç tasarruflu AMD Radeon™ RX 6400 ekran kartlarını duyurdu.

Yüksek çözünürlükler ve yenileme süratleri çağdaş reyin tecrübesini doruğa taşısa da 1080p günümüzde hali hazırda çoğu oyuncunun çözünürlük seçimi olmayı sürdürüyor. Grafik açısından yoğun tek şahsiyet oyunları saniyede 60 kare süratle oynamak veya rekabetçi e-spor imallerini 120 Hz ve üzerinde çalıştırmak için oyuncuların yeterli efor sağlayabilen bir ekran kartına gereksinimi var.

ASUS yeni Radeon RX 6400’ü iki değişik model halinde sunuyor: ASUS Dual Radeon RX 6400 ve Phoenix Radeon RX 6400. Piyasaya çıkan Dual modelinde hava akışını doğrudan en çok lüzum dinlenen yere başka bir deyişle soğutma bloğuna yönlendiren bariyer halkalarına sahip iki adet Dingil Teknolojili fan bulunuyor. Kart 52°C sıcaklığa geldiğinde 0 dB teknolojisi fanları tamamen durdurarak yoğun reyin yükü olmadığında oyuncuların sistemi tamamen suskun bir biçimde kullanmasını sağlıyor. Mücadele kızışıp GPU sıcaklığı 60°C’ye ulaştığında ise fanlar çalışmaya başlıyor, sessiz ve güçlü soğutma devreye giriyor.

ASUS Dual Radeon RX 6400, oyunlar için 2039 Mhz[1] saat sürati sunuyor. Gidişat uygun olduğunda ise GPU’dan alınabilecek azami performansı elde etmek için saat süratini 2321 MHz’e[2] artırabiliyor. 64 bit veriyolu kullanan 4 GB GDDR6 hafıza, FHD reyin tecrübeyi için gereken performansı sağlıyor. HDMI® 2.1 ve DisplayPort™ 1.4a irtibat noktası her cins çağdaş ekrana veya televizyona bağlanma olanağı veriyor. Alüminyum arka plaka kartın dik ve sabit durmasını sağlarken sisteme de birinci sınıf bir görünüm katıyor. Sade ışıklandırma ise kartın kapağındaki geometrik çizgilerle birlikte stile katkı yapıyor.

Phoenix Radeon RX 6400 ekran kartı büyük modelle eş bir tasarıma sahip. Tek fanlı sisteme sahip olan bu model, alüminyum arka plaka ve aydınlatma bulunmayan yapısıyla daha uygun maliyetli bir çözüm sunuyor. Her iki kart da Auto-Extreme kurulum süreciyle üretildi ve 144 saatlik sıkı onay programından geçti. Kartlar böylece koliden çıkar çıkmaz uzun zaman çalışmaya hazır.

Yüksek performanslı, enerji tasarruflu AMD RDNA™ reyin mimarisi üzerine kurulan bu yeni ekran kartları; yüksek bant genişliği, düşük gecikme süreli AMD Infinity Cache™ hafıza teknolojisi ve yüksek süratli GDDR6 hafıza gibi özelliklere sahip. Yeni modeller ayrıca Microsoft Windows 11 ve Microsoft DirectX® 12 Ultimate, AMD FidelityFX™ Super Resolution (FSR) ve AMD Radeon Super Resolution (RSR) ölçek artırma teknolojileri, AMD Smart Access Memory™ teknolojisi ve görsel açıdan etkileyici, yüksek yenileme hızlı oyun deneyimleri sunan diğer gelişmiş özelliklere destek veriyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

ASUS Dual Radeon™ RX 6400 ASUS Phoenix Radeon™ RX 6400
 • AMD Radeon RX 6400 GPU
 • 4 GB GDDR6
 • PCIe® 4.0 Arayüzü
 • 1 x yerleşik HDMI® 2.1
 • 1 x yerleşik DisplayPort 1.4a
 • AMD Radeon RX 6400 GPU
 • 4 GB GDDR6
 • PCIe® 4.0 Arayüzü
 • 1 x yerleşik HDMI® 2.1
 • 1 x yerleşik DisplayPort 1.4a

 

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu