Haberler

Athlon 200GE, Yeni AMD İşlemcisi Duyuruldu

AMD, 2. nesil Ryzen Pro ve Athlon Pro’nun ardından yeni Athlon 200GE işlemcisini de duyurdu!

AMD’ye göre Athlon 200GE, %67 daha fazla grafik performansı sağlayacak, güç verimliliği iki katına çıkacak ve %84 daha hızlı, yüksek çözünürlüklü PC oyunları sunacak. AMD hedefindeki rakip modeli belirtmedi, belki de bu model benzer çift çekirdekli Intel Core i3-8109U olabilir.

AMD’nin “yeniden yapılandırılmış” olduğu bu işlemci, iki çekirdek, dört thread ve 3.2 GHz işlemci frekansı ile geliyor. Ayrıca Radeon Vega 3 entegre ekran kartı ve AMD’nin x86 Zen mimarisine dayanıyor.

Athlon 200GE, Yeni AMD İşlemcisi Duyuruldu

AMD Athlon 200GE, 35W’lık bir termal tasarım gücüne sahip, bu da demek oluyor ki giriş seviyesi PC’ler için iyi bir seçim olacak. 55 $ (ortalama yaklaşık 350 TL) gibi cazip bir fiyata gelecek olması da diğer bir artısı.

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu