Haberler

Başakşehir Living Lab – İnovasyon ve Teknoloji Merkezi

Ben Yaparım, Ben Yapacağım Diyenler Var Galiba Aramızda O Zaman Çare Başakşehir Living Lab – İnovasyon ve Teknoloji Merkezi !

Türkiye’de İnovasyon ve Girişimciliğin Merkezi !

Başakşehir Belediyesi Tarafından 2014 yılında hayata geçirilmiş olan Başakşehir Belediyesi İnovasyon ve Teknoloji Merkezi Living Lab Başakşehir’i bir teknoloji markası haline getirmeyi hedeflemekte olup bir çok girişimciye bünyesinde ev sahipliği yapmaktadır.

Başakşehir Belediyesi halkın katılımına sunduğu ve her yaş grubuna hitap eden bir çok alanda ücretsiz eğitimler vererek, vatandaşların teknoloji, tasarım ve girişimcilik alanında farkındalığını artıracak eğitim etkinlikleri düzenlemekte.

Tekno Donanım Olarak bizlerinde bünyesinde girişimcisi olarak bulunduğumuz İnovasyon ve Teknoloji Merkezi, Türkiye’nin ICT alanındaki ilk ve tek Living Lab’i konumunda yer almaktadır.

Başakşehir Belediyesi, Living Lab’e Projesi kabul edilmiş olan bütün girişimcilere kuluçka merkezinin yanı sıra, elektrik ve elektronik laboratuvarı, tasarım odası, toplantı odaları, danışmanlık, 3D yazıcılar gibi birbirinden değerli bir çok imkanı girişimcilerin hizmetine sunmaktadır.

“Editörün Yorumu: Burada ekibimle geçirmiş olduğum uzun zamandan sonra belirtmeliyim ki Living Lab’in kapısından girdiğiniz ilk andan itibaren içeride yer alan teknoloji sizleri adeta büyülüyor.

Alanlarında profesyonel ve güler yüzlü Living Lab ekibi, girişimciler ile bir dosthane iletişim kurmaktan geri durmuyor, girişimcilerin ihtiyaçlarına kulak veriyor ve en kısa sürede çözüme ulaşılması için büyük çaba sarf ediyorlar.

Buradaki atmosfer o kadar üst düzey ki her an aklınıza yeni fikirler geliyor, belli bir süre sonra aklınızda onlarca proje fikri oluşuyor ve her birini yapabilmek için adeta can atıyorsunuz.

Kısacası diyebilirim ki proje fikriniz yok mu ?, gelin burayı gezin zaten aklınızda bir kaç fikir oluşacaktır 😊

Living Lab’in Web Sitesi

https://www.youtube.com/watch?v=VtJR2FxGEzY

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu