Haberler

Bir Şirket, 2020 Yılı Sonuna Kadar Uçan Araba Yarışları Yapmayı Hedefliyor!

Hepimiz, özellikle otomobil söz konusu olduğunda, yarış heyecanını seviyoruz. Ancak, uçan arabaların yarışı söz konusu olduğunda, bunda daha fazla heyecanlanabiliriz. Elektrikli uçan araba üreticileri Alauda, ​​uçan araba yarışlarının dünya için bir sonraki büyük motor sporları etkinliği olabileceğini düşünüyor ve şirket etkinliği 2020’nin sonlarında düzenlemeyi planlıyor.

Uber , Rolls Royce ve Volvo gibi şirketlerin uçan otomobil konseptleri üzerinde çalıştığını duymuştuk . Ancak, bu şirketlerin her biri ulaşım için uçan arabalar yapmaya çalışıyor. Şimdi, Alauda, ​​uçan taksilerden farklı olarak, uçan bir yarış arabası yapmaya çalışıyor . Şirket , Airspeeder’ın ilk prototipini Temmuz 2019’da tanıttı ve şimdi şirket, gelecekteki yarışlarda kullanılabilecek yeni Airspeeder MK4 modelini test ediyor.

Airspeeders bilim kurgu esintili eVTOL (Elektrikli Dikey Kalkış ve İniş) aracı ve ~ 150 km / s hıza ulaşabiliyor. Yaklaşık 500 lbs (~ 226 kg) ağırlığında olan bu araç gücünü 24 kW’lık dört motordan alıyor.

Şimdi Alauda, ​​ABD Hava Kuvvetleri’nden profesyonel pilotlarla araçları test etmeye hazır ve Airspeeder MK4’ü Avustralya’nın Adelaide çölünde uçurmayı planlıyorlar. Koronavirüs salgınına bağlı olarak testler beklemede.

Bununla birlikte, şirket bu yıl sonuna kadar yarışlara başlamayı hedefliyor ve Airspeeder yarışlarının gelecekteki birçok motor sporu meraklısını cezbedecek bir motor sporu etkinliği olacağını düşünüyor. Yarışlar sırasında, şirket, ekiplere Airspeeders donanımını sağlayacak ve ihtiyaçlarına göre gerekli modları ve ayarlamaları yapıcak.

Airspeeder araçları pilotların araçta kolayca gezinmesine ve manevra yapmasına yardımcı olmak için kokpitlere entegre edilmiş AR teknolojisine sahip olacak . Ayrıca , yarışlar sırasında kazaları önlemek için araçların dışında LiDAR teknolojisi olacak.

Şimdi, yarışlar başladığında, etkinlikler küresel olarak yayınlanabilecek, bazı kişiler ise yarışları yerinde canlı olarak deneyimleme şansına sahip olacaklar. Yani, havada bazı yarış hareketlerine hazır olun çünkü gelecek burada.

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu