Haberler

Bir Zam Daha İnternete yüzde 50 zam kapıda!

Kötü Haber, Zam Geldi !

Maliye bakanlığı tarafından açıklanan önümüzdeki yıldan itibaren geçerli olan motorlu taşıtlar vergisine yapılan zamın hemen ardından nterneti de etkileyecek %50’lik bir zam yapılıcak. Tüm ülkede büyük tepkiye uğrayan MTV nin ardından Özel İletişim Vergisi’ne de 2018’den itibaren geçerli olacak bir zam uygulancak Özel İletişim Vergisi (ÖİV)yüzde 5 oranından yüzde 7.5 oranına yükseltildi Bundan sonra internetten alınıcak vergi % 50 artmış oldu Mobil cihazlarımız, telefonlarımız ve diğer her iletişim tabanlı hizmetten alınan ÖİV artık yüzde 7.5 üzerinden hesaplanacak.

Bunun dışında yurt dışında kullanılan internetten de vergi alan kurum, yapılan yeni düzenleme ile bundan vazgeçiyor. Buna göre yurt dışında yapılacak internet kullanımlarında KDV ve ÖİV olmayacak. Bu da operatörlerin yurt dışı hizmeti için uyguladığı hizmet bedellerinde %25’lik bir indirim olabileceği anlamına geliyor.

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu