Haberler

Dünyanın en hızlı uçağı Hermeus çok yakında piyasada!

 

Hermeus isimli havacılık şirketi, geçtiğimiz dönemlerde yaptığı açıklamayla birlikte, havacılık sektörünü oldukça heyecanlandırmayı başardı. Dünyanın en hızlı uçağı ile ilgili olan açıklama, şimdiden nefes kesiyor!

Dünyanın en hızlı uçağı Hermeus ne kadar hızlı olacak?

Uçağın 1715 m/s hıza sahip olacağını planladıklarını belirten şirket yetkilileri, bu hız ile New York ile Paris arası sadece 90 dakikada katedilebilecek.

Ortalama bir yolcu uçağı ile 7 saat civarında süren bu yolculuğun, 90 dakikaya iniyor olması havacılık sektörü için oldukça heyecan verici.

8-10 yıl içerisinde piyasada olması beklenen uçağın maliyeti konusunda herhangi bir açıklama yapılmamış olması ise hayal kırıklığı yarattı.

Boom Supersonic‘in uçağına alternatif olarak piyasada olması beklenen bu uçak, rakibinin uçağından daha hızlı olmayı başaracak gibi gözüküyor.

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu