Haberler

EIN nedir?

İşveren Kimlik Numarası (EIN), işletmeniz için bir sosyal güvenlik numarası gibidir. IRS tarafından atanan dokuz haneli bir numaradır. Bir EIN (Federal Vergi Kimlik Numarası olarak da bilinir) almak, ABD’de bir şirket kurduktan sonra izlenecek bir sonraki adımdır.

ABD’de faaliyet gösteren bir şirketiniz varsa, ticari faaliyetlerinizi yasal olarak gerçekleştirmek için EIN (Federal Vergi Kimlik Numarası) büyük önem taşır.ABD’de banka hesabı açmak, banka kredisi almak, işçi çalıştırmak ve pazar yerlerine kaydolmak gibi birçok işlem için tüm ABD şirketlerinin bir EIN’ye (Federal Vergi Kimlik Numarası) ihtiyacı vardır.

EIN Nasıl Alınır?

EIN için bireysel olarak başvuruda bulunabilirsiniz. Bu numara ABD’de bulunmaya gerek kalmadan alınabilir. EIN, İç Gelir Servisi (IRS) tarafından atanır; bu nedenle, IRS web sitesi aracılığıyla bir Form SS-4 doldurmanız gerekir. Formu doldurduktan sonra, gerekli bilgi ve belgeleri IRS’ye göndermeniz ve kalan süreci takip etmeniz gerekir.
Siz de bizim yardımımızla IRS’den son derece uygun bir fiyata EIN alabilirsiniz. Hızlı ve kolay hizmetimiz sayesinde, karmaşık IRS formları ve prosedürleriyle uğraşmaktan kurtulabilir ve profesyonel müşteri desteğimizden yararlanabilirsiniz.
EIN başvurusunu takiben, EIN’nizi 4 ila 12 hafta içinde alırsınız. Belgeleriniz de size teslim edilir.

EIN Başvurusu için Gerekli Bilgiler

  • Kuruluş Belgesi
  • Kimlik
  • İkamet Yeri
  • İletişim Bilgileri
  • ABD şirketinizin devlet onaylı ve damgalı Kuruluş Belgesi ile IRS’den bir EIN (Federal Vergi Kimlik Numarası) alabilirsiniz.

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu