Haberler

En Güçlü Parola Nasıl Oluşturulur?

Günlük hayatımızda parolalar da artık önemli yer alıyor.Bir sosyal medya hesabımızın parolası ele geçirildiğinde başımıza kötü şeyler gelebiliyor.Bugün sizlere “En güçlü parola nasıl oluşturulur?” bundan bahsedeceğiz.

1-Parola Uzunluğu

5 haneli parola zayıf,7 haneli parola iyi,9 haneli bir parola güçlü,11 hane üstü parolalar ise çok güçlü olarak tabir edilmektedir.

2-Parola içeriği

Kesinlikle parolanızı sadece sayıdan yada sadece harflerden oluşturmayın.Büyük küçük harf ve sayıları birlikte kullanmanız oldukça iyi olacaktır hatta sembol kullanırsanız çok daha güçlü bir parolaya sahip olabilirsiniz.

3-Herkes Tarafından Bilinen Tarihleri Kullanmayın

Herkesin bildiği tarihleri kullanmamaya çalışın.Örneğin doğum tarihi,1453,1923.

Ben bu kadar detay ile uğraşmak istemiyorum diyenler güçlü parola oluşturmak parola oluşturucuları kullanabilirler.

Bizim önerimiz Avast’ın rastgele parola oluşturucu su.

İşte Avast’ın oluşturduğu çok güçlü diye tabir edilen parola:QHWaiL2Zo5R

Google News’te Bize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Bu Haberi Beğenebilirsiniz!

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu