Haberler

GALAX GeForce RTX 4080 SG Ekran Kartı 3,6 GHz GPU Frekans Rekoruna Ulaştı

GALAX’ın GeForce RTX 4080 SG ekran kartı, dünya rekoru olan 3,6 GHz frekans ile etkileyici GPU hız aşırtma yeteneklerini sergiledi.

GALAX GeForce RTX 4080 SG’yi Rekor Kıran 3,6 GHz GPU Frekans Rekoruna Ulaştırdı

GALAX, aşırı hız aşırtma dünya rekorlarını zorlayan açık ara tek NVIDIA AIB’dir. EVGA’nın bu segmentteki yokluğu zaten hissediliyor, ancak GALAX’ın geleneği canlı tuttuğunu ve GeForce RTX 4090 ve RTX 4080 gibi NVIDIA’nın en yeni GeForce RTX 40 serisi kartlarıyla dünya rekorlarını kırdığını görmek güzel.

Üretici kısa süre önce, çeşitli dünya rekorlarını güvence altına alan ve hatta 3,8 GHz’lik maksimum GPU frekansı dünya rekoruna ulaşan (neredeyse 4 GHz bariyerine yaklaşan) amiral gemisi grafik kartı GALAX GeForce RTX 4090 HOF‘u tanıttı. Şimdi, GALAX GeForce RTX 4080 serisi ile GALAX bir kez daha işleri en uç noktaya taşıdı.

Kısa süre önce tanıtılan GALAX RTX 4080 SG şimdi maksimum 3.615 GHz GPU frekans rekoruna hız aşırtıldı ve bu da onu RTX 4080 ve AD103 GPU’sunda kaydedilen en yüksek saat hızı haline getirdi. Burada etkileyici olan, SG’nin en üst tasarım bile olmaması ve RTX 4080’in bir HOF GPU varyantı ile grafik kartının RTX 4090 dünya rekorunu bile geçebilecek olması. Şu anda bir HOF RTX 4080 varyantı için açıklanmış bir plan yok ancak sanırım bu kaçınılmaz ve hız aşırtmacıların ve meraklıların test etmesi için popüler bir kart olacak. GALAX’tan GeForce RTX 4080 SG’yi buradaki incelememizde test ettik ve çok sayıda performans potansiyeline sahip etkileyici bir tasarım olduğunu gördük.

Şu anda GALAX tarafından sunulan SG ve Metal Master ile OC ve OC olmayan tasarımları içeren dört GeForce RTX 4080 varyantı var. Şirket, HOF’a ek olarak gelecekte daha fazla varyantla serisini genişletecek, bu nedenle bunlarla ilgili daha fazla haber için bizi izlemeye devam edin.

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu