Haberler

Gelmiş Geçmiş En İyi Telefon; Mi Mix 4

Xiaomi Mi Mix 4, hakkında bazı sızıntılar internette dolaşıyor, bu sızıntılara bakılarak şimdiye kadar ki en iyi android telefon olduğu düşünülmekte. Mi Mix 4’te bazı ilkere de yer verilmiş. Öncelikle şunu belirtmek isterim bunlar sızıntı olduğundan düzeltmeler olabilir.

Xiaomi Mi Mix 4 Özellikleri

Bu yılın 3. çeyreğinde tanıtılmasını beklediğimiz Xiaomi Mi Mix 4 hakkında bazı sızıntılar elimize ulaştı. Özellik listesi Twitter’da Makul Sharma isimli bir kullanıcı tarafından ortaya çıkartılmış olabilir. Fazla uzatmadan teknik özelliklerine geçelim.

Qualcomm’un en son işlemcisi olan Snapdragon 855 yonga setini kullanacağını görüyoruz. Ayrıca Snapdragon işlemciye 16 GB RAM eşlik edecek ve tek varyasyon olacak bu cihazın, 1 TB (UFS 3.1) dahili hafızaya sahip. 1 TB gibi ciddi bir hafıza seçeneği olması bizi şaşırtıyor.( Daha düşük de olabilir.)

Şimdiye kadarki en iyi Android telefon geliyor: Xiaomi Mi Mix 4

Bu özelliklerle de kalmayıp bizi şaşırtmaya devam ediyor. Yeni amiral gemisi olacak bu cihazda 2K Amoled ve 120 Hz tazeleme hızına sahip olacak. Kamera tarafında ise piksel bindirme teknolojisine sahip 64 MP bir kamerayla gelecek ve önceki raporlardan da aldığımız bilgilere göre üçlü kamera sistemini kullanacak gibi gözüküyor ki görselde DxOmark’tan 115 puan almış olduğu yazıyor.

Yeni amiral gemilerinde beklediğimiz bir diğer özellik olan, 5G desteğine de sahip olacak. Suya ve toza da İP68 sertifaksı ile korunaklı olduğu görselde belirtiliyor.

En çok konuşulan ve tartışma konusu olacak diğer bir konuda bataryası oluyor. 4.500 mAh bataryaya sahip olacak bu telefonda daha önce görmediğimiz yanına yaklaşanın dahi olmadığı, 100 Watt kablolu şarj hızını görüyoruz. Bu konuya şüphe ile baksakta firmanın bu konu hakkında ciddi çalışmaları olduğunu biliyoruz. Bakalım bu telefon bizlere neler sunacak merakla bekliyoruz.

Xiaomi Mi Mix 4’ün Beklenen Özellikleri:

  • Qualcomm Snapdragon 855 Yonga Seti
  • 16 GB RAM
  • 1 TB dahili Depolama Alanı
  • UFS 3.1 Depolama
  • 120 Hz tazeleme hızına sahip 2K AMOLED ekran
  • 64 MP ana Kamera
  • IP68 Sertifikası
  • 4.500 mAh Batarya
  • 100 W hızlı şarj

Bir Önceki yazımda ilginç kamera tasarımına sahip Asus Zenfone 6 (2019) İnceledim Buradan Ulaşabilirsiniz.

Youtube Kanalımızdan Bizleri Takip Edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=VzFY6Y23K18

 

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu