Haberler

General Mobile’dan “Yerli Cep Telefonu” Yatırımı!

Önde gelen yerli telefon üreticilerinden General Mobile, Erdoğan’ın ”Yerli Cep Telefonu” çağrısı üzerine 100 milyon TL’lik yatırımla Türkiye’nin en büyük telefon fabrikasını kurmak için adımlar atılacağının sinyalini verdi.

-Tasarımı , Ar-ge çalışmaları da Türkiye üzerinden yönetilen General Mobile’ın üretim tesisleri de Türkiye’de kurulacak. Bu gelişmeler itibari ile General Mobile , 100 milyon TL bütçe ayırmış olduğu yeni fabrikası ile Türkiye’nin en büyük yerli cep telefonu fabrikasını ülkemize kazandırmış olacak.

-Türkiye’nin en önden gelen telefon üreticilerinden General Mobile , yıllık 2.5 milyon adet üretim kapasiteli yeni cep telefonu için ilk adımları atmaya başladı.Şirketin bu yıl sonu itibari ile hedefi üretim kapasitesini 4,4 milyon adede çıkartmak.

Şirket ayrıca 155 milyon TL’lik ihracat ile ihracat yaptığı ülke sayısını 33’den 45’e çıkarmak istiyor.

General Mobile’dan “Yerli Cep Telefonu" Yatırımı!

Açıklamada görüşlerine yer verilen General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman ;

General Mobile’ın ihracatla büyüyen bir marka olduğunu belirterek, Türkiye’nin uluslararası pazardaki yerini sağlamlaştırmasının tek yolunun öz kaynaklarıyla teknoloji geliştirmekten ve ihraç etmekten geçtiğini vurguladı.

Yaman, şunları da kaydetti:

“Bunun yaratacağı katma değer, Türkiye’nin gelişiminde önemli bir rol oynayacak. Türkiye’deki fabrikamızda 33 ülkeye de ihraç ettiğimiz tüm modellerimizin üretimini gerçekleştiriyoruz. Şu an yıllık üretim kapasitesi 2,5 milyon adet olan fabrikamızla hedefimiz, faaliyette olduğumuz ülke sayısını 2018 sonuna kadar 45’e çıkararak 4,4 milyon adet üretim yapmak olacak.

2017 yılında toplam satışımızın yüzde 16’sı ihracat yolu ile oldu. Yeni fabrika yatırımımızla bu oranı 2018 sonunda yüzde 20’ye çıkartmayı planlıyoruz. 2017 yılında ihracat ciromuz 75 milyon liraydı. 2018 sonu itibarıyla ihracat hedefimiz ise 155 milyon lira. Yeni üretim üssümüzde artan üretim kapasitemizle, bir yandan iç pazarın ihtiyaçlarını karşılarken, bir yandan da ihracatımızı güçlendireceğiz.”

General Mobile sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

General Mobile’dan “Yerli Cep Telefonu" Yatırımı!

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu