Haberler

Ghost of Tsushima ,En İyi Çıkış Yapan PS4 Oyunu Oldu

Sony, başka bir başarılı PS4 özel lansmanını kutluyor, bu kez Sucker Punch’tan Ghost of Tsushima ‘nın satış başarısından övgü aldı.

Yeni açık dünya IP’si, lansmanın ilk üç günü içinde 2,4 milyondan fazla sattı. Bu onu Sony’nin en hızlı satan yeni IP’si yaptı ve önceki rekor Horizon Zero Dawn’a aitti. Bu ayrıca  ,ilk satışlar açısından Bloodborne, Days Gone ve Knack gibi diğer PS4 münhasırlarının önüne koydu.

Bu rakam, Sony’nin ilk parti oyunların devamı ile gördüklerinden hala çok daha düşük. TLoU Part II: Haziran ayında piyasaya sürüldü ve ilk üç gününde 4 milyondan fazla sattı ve aynı dönemde 3.3 milyon kopya satmış olan önceki rekor sahibi Marvel’s Spider-Man’ı geçti. Her iki oyun da PS5’e de çıkacak, Spider-Man: Miles Morales bu yıl çıkacak ve Horizon Forbidden West 2021’de gelecek.

Ghost of Tsushima

Bu rakam, Sony’nin ilk parti oyunların devamı ile gördüklerinden hala çok daha düşük. The Last of Us: Haziran ayında piyasaya sürülen Bölüm II, ilk üç gününde 4 milyondan fazla sattı ve aynı dönemde 3.3 milyon kopya satmış olan önceki rekor sahibi Marvel’s Spider-Man’ı yendi. Her iki oyun da PS5’te takip alacak, Spider-Man: Miles Morales bu yıl başlayacak ve Horizon Forbidden West 2021’de geliyor.

Ghost of Tsushima ,Sucker Punch’ın Infamous 2009’da piyasaya sürülmesinden bu yana ilk yeni IP’si ve 2014 yılında Infamous Second Son’a bağımsız bir genişleme olan Infamous First Light’ın piyasaya sürülmesinden bu yana ilk oyunu.

Kaynak

Ana Sayfa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu