Haberler

Intel, AMD karşısında çıkmazda! Pazar payları AMD lehine!

Uzun zamandır piyasa lideri olan Intel liderliğinin son demlerini yaşıyor. AMD karşısında çok ciddi miktarda pazar payı kaybeden Intel bu seferde giriş seviyesi işlemci stoklarında sıkıntı yaşıyor.

Performans, teknoloji ve uzun ömürlülük konusunda Intel’i sollayan AMD, notebook tarafında da fazlasıyla tercih edilmeye başladı. Yıllardır 14 nm üretim süreciyle geride kalarak üretim yapan Intel bir süredir stok sıkıntısı yaşıyor. Ortaya çıkan tabloya göre Intel bu sefer de durumu toparlamak için arka plana ittiği giriş segmentinde pazar payı kaybedebilir.

Asus, mali rakamlarını açıklamak için yaptığı etkinlikte Intel’in stok sıkıntısının bitmesini uzun süre beklediklerini ancak çözülemediği için önümüzdeki yıldan itibaren AMD içeren notebook modellerinin artacağını belirtti.

Google News Haberlerimize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Anasayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu