Haberler

iOS 13.5.1, korkunç bir pil tüketimi sorunu yaşıyor!

İOS 13.5.1’i yükledikten sonra iPhone’unuzun pilini daha sık şarj etmeniz gerektiğini fark ettiniz mi? Hatta iPhone’un hiçbir şey yapmadığı zamanlarda bile sıcak, hatta sıcak olduğunu fark etmiş olabilirsiniz.

Evet, bu sürümde başka bir pil tüketimi sorunu var gibi görünüyor.

iOS 13.5.1, 1 Haziran’da piyasaya sürüldü ve Unc0ver jailbreak için bir düzeltme yapmaktan biraz daha fazlasını içeriyordu. Bu, iOS 13.5 kullanıcılarından rahatsız edici bir pil boşaltma hatası, MP4 oynatma bozukluğu ve bazı insanların cihazları sonsuz yeniden başlatma döngülerinde sıkışmış bir sürü hata hakkında çok fazla olumsuz konuşmacı olduğu için garip görünüyordu.

Bir dizi Hardware 2.0 okuyucu ile çalıştıktan sonra, sorun arka planda çalışan uygulamalara iniyor gibi görünüyor.

Bu sorundan etkileniyor musunuz? Kontrol etmek için Ayarlar> Pil’e gidin ve ardından Ekran Kapalı etkinliğine bakın. Bu bir saatin üzerindeyse, bir sorun olması muhtemeldir. Bir saate yakın ve bu pil ömrü üzerinde oldukça olumsuz bir etkisi olabilir.

Uygulamaya Göre Etkinlik’in yanındaki Etkinliği Göster’e de dokunabilirsiniz. Bu, herhangi bir uygulamanın arka planda pil tüketip tüketmediğini gösterecektir. Az miktarda aktivite normaldir, ancak onlarca dakika veya saat iyi değildir.

Sorunun başka bir belirtisi, iPhone’unuzun hiçbir şey yapmadığı zaman sıcak veya muhtemelen sıcak hissedeceği.

Bu konuda yapabileceğiniz bir şey var mı?

İPhone’unuzu atma ve Android’e geçme, söz konusu uygulamaları silme veya arka plan uygulaması yenilemeyi devre dışı bırakma (Ayarlar> Genel> Arka Plan Uygulama Yenileme ve belirli uygulamalar için özelliği devre dışı bırakma veya global olarak devre dışı bırakma) görünmüyor son kullanıcının yapabileceği her şey olabilir

İyi haber şu ki Apple şu anda beta olan iOS 13.6 üzerinde çalışıyor (beta 3 geçen gün yayınlandı). Bu beta sürümünü bir dizi cihazda çalıştıran birkaç kişiyle konuştum ve aldığım geri bildirim, mevcut sürümde genel bir gelişme olduğu.

Ana Sayfaya Dönmek için

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu