Haberler

İOS 14’te iPhone’unuzda resim içinde resim nasıl kullanılır

Apple ilk olarak iOS 9’da iPad’e resim içinde resim içinde resim uyguladı ve kullanıcılar o zamandan beri iPhone’a gelmesini istiyorlar. İOS 14 ile Apple nihayet bize dileğimizi veriyor. PIP, iPhone’a geliyor ve neredeyse iPad’de olduğu gibi çalışıyor.

Bununla birlikte, uygulamaların özellik için destek içermesi gerekir. Beta günlerinin başlarında, TV uygulamasını veya Safari’de yayınlanan herhangi bir videoyu kullanabilirsiniz, ancak Netflix ve YouTube gibi popüler uygulamalar henüz PIP desteği uygulamadı. Bu, iOS 14’ün sonbaharda piyasaya sürülmesiyle değişecek.

Resim içinde resim nasıl kullanılır

PIP modunda video izlemeye başlamak için sol üstteki PIP simgesine dokunmanız yeterlidir. TV uygulaması veya Safari gibi PIP videosunu destekleyen bir uygulama kullanmanız gerekir.

Video köşeye çekilecek. Basit kontrolleri görüntülemek için dokunun. Video boyutunu değiştirmek için iki kez hafifçe vurun: küçük, orta veya büyük

Videoyu tam ekrana geri döndürmek istiyorsanız, PIP video kutusunun sağ üst kısmındaki PIP modu düğmesine dokunun.

PIP videosunu tamamen kapatmak istiyorsanız, PIP video kutusunun sol üst tarafındaki kapat düğmesine dokunun.

PIP videosunu iPhone ekranınızın herhangi bir köşesine sürükleyebilirsiniz. Büyük boyutta, tüm genişliği (dikey yönde) alır ve sadece yukarı veya aşağı doğru hareket edebilir.

Videoyu gizlemek, ancak sesi oynatmaya devam etmek istiyorsanız, ekranın kenarından kaydırmanız yeterlidir. Videonun ekrandan gizlendiği küçük bir sekme göreceksiniz. Kullandığınız herhangi bir uygulamanın yolundan çıkmak için sekmeyi yukarı veya aşağı sürükleyebilir ve videoyu geri yüklemek için geri çekebilirsiniz.

FaceTime çağrısında PIP nasıl kullanılır

FaceTime aramasının PIP moduna girmesi diğer videolardan biraz farklıdır. Belirgin bir PIP modu düğmesi yok.

Bunun yerine, FaceTime uygulamasını terk edin; ana ekrana dönmek için yukarı kaydırın veya önceki uygulamaya atlamak için alt kenar boyunca sağa kaydırın. Bunu iOS’un önceki sürümlerinde yapmak çağrınızı görmeden devam etmenize neden olur, ancak iOS 14’te aramanız otomatik olarak bir PIP penceresine küçülür.

PIP’te YouTube nasıl izlenir?

YouTube, uygulamasının resim içinde resim ile uyumlu bir sürümünü yayınlayana kadar Safari’yi kullanmanız gerekir.

Safari’deki YouTube web sitesine gidin ve video oynatmaya başlayın. Ardından tam ekran moduna girmek için videonun köşesindeki küçük kutuya dokunun.

Ardından sol üstteki PIP düğmesini görürsünüz veya ana ekranınıza geri dönmek için hızlıca yukarı kaydırabilirsiniz.

Ana Sayfaya Dönmek İçin

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu