Haberler

iPhone 12 bağlantı noktasız mı geliyor yoksa Type-C ile mi?

Son dönemde ortaya çıkan iddalar iPhone 12’nin herhangi bir bağlantı noktasına sahip olmayacağı ve iPad’lerde kullanılan Smart Connector’ün kullanılacağını ortaya koyuyordu.

Bugün ortaya  çıkan bir sızıntıya göre ise Apple, bu teknolojinin günmüz için erken olduğu bu nedenle Type-C’nin kullanılması gerektiğini düşünmüş durumda.

İddialara göre Apple, Type-C geçişine sıcak bakıyor ve Type-C girişine sahip bir iPhone 12 prototipi üretmiş durumda. Ancak Type-C’li iPhone 12 henüz seri üretime girmedi.

Ortaya atılan diğer iddialara göre Apple, yeni iPhone modellerinde “Smart Connector” bağlantısına geçiş yapacak. Ancak tüketiciler, Smart Connector ile iPhone 12 değil de iPhone 13 serisinde tanışacaklar. Doğal olarak iPhone 12’ler Lightning ile kutudan çıkacak.

Bu bağlantı türü, iPhone’ların çok daha fazla aksesuar desteklemesini, hatta iPhone’ların klavye ve fare ile kullanılmasını bile sağlayabilir. Ancak tüm bunların şimdilik birer iddia olduğunu unutmamak gerekiyor.

Google News Haberlerimize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Bu Haberi Beğenebilirsiniz!

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu