HaberlerOyunSosyal MedyaTelefon

iPhone 15 Pro’nun kendisi ile konsol oyunu oynamak mümkün!

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan iPhone 15 serisi, kozmetik anlamda devrimsel değişiklere sahip olmasa da donanımsal olarak geçmiş seriye göre oldukça güçlenerek karşımıza çıktı.

Sosyal medyada son paylaşılan içeriklere göre Apple’ın yeni seride oldukça iyi bir iş çıkardığını görüyoruz. Bu ay içerisinde aldığımız duyuma göre Resident Evil Village oyununun iOS’e geleceğini öğrenmiştik. Yeni 15 serisinin çıkışı ile oyunu telefonda oynamak mümkün.

Bir kullanıcı iPhone 15 Pro’yu bir harici ekrana bağlayarak Resident Evil Village oyununu harici bir ekranda oynayarak oyunun bir mobil cihaz için oldukça akıcı bir şekilde oynanabildiğini gözler önüne serdi.

Oyunu bir mobil cihaz için akıcı denebilecek seviyede oynatabilen telefon tabi ki de bir oyun konsolu kadar bir performans vermeyeceği aşikar ancak bir konsol oyununu oynatabilmesi küçük bir cihaz için iyi bir iş.

Apple iPhone 15 Pro ailesinde A17 Pro işlemciye geçti, bu işlemci içerisinde de 6 çekirdekli yeni bir GPU bulunuyor.

Alperen Karaoğlu

Teknoloji, arabalar ve denizcilik! Ben Alperen, Eskişehirli bir gencim. Teknoloji bağımlısıyım diyebilirim, bunun yanında özellikle japon araçları ve elektrikli araç teknolojileri olmak üzere arabalara da çok büyük ilgim var. İki Deniz, Tek Vatan; Mavi Vatan!
Başa dön tuşu