Haberler

iPhone SE 2020’nin Apple’a olan maliyeti belli oldu!

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve oldukça ilgi gören iPhone SE 2020’nin Apple’a üretim maliyeti Fomalhaut Techno Solutions ekibinin yayımladığı rapora göre belli oldu. Bilinenlere göre Apple, bu cihazı daha fazla bir kâr elde etmek ve daha uygun fiyatlı bir iPhone modeli satışa sunmak için üretmişti.

Yapılan testlere göre iPhone SE 2020’nin üretiminde kullanılan parçaların iPhone 8’in parçalarına göre toplam yüzde 18 daha düşük bir maliyete sahip olduğu belirlendi. Apple bu maliyet ile neredeyse iki kat kar yapmakta.

iPhone SE 2020’nin parça maliyeti toplam 217 dolar olarak belirlendi. Bu model ile iPhone 8’in benzerliği; ekran montajı, kamera onarımı gibi konularda oldukça avantaj sağlıyor ve masrafları oldukça düşürüyor. Bu cihazların ülkemizdeki fiyatı ise başlangıç fiyatı olarak 5.299 TL olarak satılıyor.

Google News Haberlerimize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Anasayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…

 

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu