Haberler

İPhone Telefonlar Nasıl Sıfırlanır ?

Bazen iPhone’unuzu fabrika ayarlarına döndürerek sıfırlama ihtiyacı duyabilirsiniz. Sıfırlama işlemi düşündüğünüzden daha kolaydır. Bu içeriğimiz de sizlere telefonunuzu fabrika ayarlarına nasıl sıfırlayabileceğinizin bilgisini vereceğiz.

İCloud İle iPhone’u fabrika ayarlarına sıfırlama

bir iPhone'u fabrika ayarlarına sıfırlama
İphone Nasıl Sıfırlanır ?

Bir iPhone 11 Pro, bir iPhone XS, bir iPhone 8, Bir iPhone SE veya daha eski bir modeliniz olsun, iPhone’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın en kolay yolu iCloud kullanmaktır.

Adım 1: önce yedekleyerek iPhone’unuzu hazırlayın

 

İzlenmesi gereken adımlar

Apple kimliğinizle oturum açtığınızda Apple’ın icloud zaten varsayılan olarak açıktır. Neyi yedeklemek istediğinize karar vermek için ayarlar > [adınız] > icloud’a gidin veya İos’un bazı eski sürümlerinde Ayarlar > icloud’a gidin ve yedeklemek istediğiniz öğeleri değiştirin. Hemen hemen her şeyi yedeklemeyi seçmenizi öneririz, ancak özellikle Fotoğraflarınız, postalarınız, kişileriniz ve notlarınız, çünkü fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi çok şeyi silecektir.

Seçtiklerinizi değiştirdikten sonra, aşağı kaydırın ve iCloud Yedekleme’ye dokunun, ardından onu açın (zaten değilse) ve şimdi Yedekle öğesine dokunun. WiFi bağlı olması gerekir yedeklemenin tamamlanması biraz süre alabilir. Daha ayrıntılı talimatlar için iPhone’unuzu yedeklemek için icloud’u kullanma kılavuzumuza göz atın.

Alternatif olarak, bilgisayarınızı veya dizüstü bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. İPhone’unuzu USB üzerinden bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes’da verilen cihazınızın Özet sekmesini görüntülerken şimdi gri Yedekle düğmesini tıklayın. Catalina çalıştıran bir Mac’iniz varsa, aygıtlar veya konumlar sekmesinin altındaki Finder’a bakın.

Adım 2: sıfırlama menüsüne erişme

Ana ekranı görüntülerken ana Ayarlar simgesine dokunun, ekrana gelen menüden Genel’i seçin ve sayfanın altındaki Sıfırla düğmesine dokunun.

Adım 3: iPhone’unuzu sıfırlayın

Üst taraftaki mavi renkli Tüm İçeriği ve Ayarları Sil seçeneğine dokunun. Önerdiğimiz gibi yedeklemediyseniz, bunu yapmanız istenir. Daha sonra şifrenizi girmeniz istenir. Kararınızı onaylamak için ortaya çıkan açılır pencerede kırmızı silme iPhone seçeneğine dokunun.

Adım 4: iPhone’unuzu geri yükleyin

Fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra iPhone’unuzu sıfırdan kurmanız gerekir. İstemler, iCloud hesabınızdan geri yüklemek isteyip istemediğinizi, önceki ayarlarınızdan herhangi biri olmadan tamamen yeni bir telefon kurmak isteyip istemediğinizi veya eski içeriğinizi tekrar telefona koymak için iTunes ve bir PC’yi kullanıp kullanmayacağınızı soracaktır.

Apple web sitesine gitmek için buraya tıklayın

Diğer haberlerimize göz atmak için buraya tıklayın

 

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu