Haberler

İsimsiz Bir 5G Huawei Telefon Geekbench

Honor Başkanı Zhao Ming, Honor X10 lansmanı sırasında şirketin MediaTek’in 5G yonga setlerini gelecekte modellerinde kullanacağını doğrulamıştı. Söylemden kısa bir süre sonra, GeekBench veritabanında Dimensity 800 5G işlemci ile çalışan bir Huawei modeli ortaya çıktı.

Model, Huawei DVC-AN00 model numarasıyla birlikte geliyor ve MediaTek’in,  Dimensity 800 5G yongaseti olan  ile donatılmış. Dimensity 800, 7 nm’lik bir yonga plakası üzerine inşa edilmiş sekiz çekirdekli bir işlemci. Yonga, 2.0GHz’de saat hızına sahip dört Cortex A76 çekirdeğinden ve ayrıca 2.0GHz’de saat hızına sahip dört Cortex A55 çekirdeğinden oluşuyor. Mali-G77MC4 GPU’ya sahip olan bu işlemci gelişmiş bir oyun deneyimi için HyperEngine oyun teknolojisi ile birleştirilmiş. APU 3.0 ile Dimensity 800, 2.4 TOPS AI performansı sunar.

Bu işlemci, 6GB RAM ile güçlendirilmiş ve model Android 10 işletim sistemini çalıştıracak. Geekbench skoruna gelince, Huawei DVC-AN00 526 puanlık tek çekirdekli bir test puanı ve 2088 puanlık çok çekirdekli  puan aldı. Tek çekirdekli ve çok çekirdekli puanlar, GeekBench’te kıyaslandığında Redmi 10X’ten biraz daha düşük .Bu telefonun Huawei Enjoy Z 5G olma olasılığı var.

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu