Haberler

İşletim Sistemlerinin Pazar Payları Paylaşıldı!

2020’nin Nisan ayı itibariyle işletim sistemlerinin pazar payları belli oldu. Windows 10 pazar payı kaybederken en fazla pazar payı kazanan işletim sistemi macOS oldu.

Pazar Payları
Pazar Payları

Windows 10 her ne kadar liderliğini korusa da belirli bir pazar payını kaybetmiş durumda. Windows 10 en popüler sistemi ve dünyadaki bilgisayarların yarısından fazlasında kullanılıyor. Windows 7’nin emekli olmasının da etkisiyle artış göstermesi bekleniyordu ancak Nisan 2020 rakamları ise tersini işaret ediyor.

NetMarketShare‘in verilerine göre Windows 10, pazar payının ufak bir kısmını kaybetmiş durumda. Windows 10’un bu durumda pazar payı %57,34’ten %56,08’e geriledi. macOS’un pazar payı ise %3,41’den %4,15’e çıktı.

İşletim Sistemleri
İşletim Sistemleri

Windows 7’nin desteği bitmesi üzerine %25,59 pazar payına düştü. Yeni güncelleme almayan sistemdeki bu düşüş de çok normal. Microsoft da Windows 7 kullanıcılarına Windows 8.1 ve Windows 10 gibi işletim sistemlerine geçmeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Google News Haberlerimize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Anasayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu