Haberler

Kıble Bulucu Uygulaması

Namazda gözü olanın , ezanda kulağı olduğu gibi kıble yönü bulmaya ihtiyaç ta duyar. Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte çokça bu mihvalde uygulamalar geliştirildi. Ben de geliştirilen bu uygulamaların çoğunu zamanla kullandım.

Sizlere tanıtacağım bu uygulama sadeliği , amaca sorunsuz hizmet etmesiyle öne çıkıyor. Uygulamada boğulmuyorsunuz. Muadillerinde o kadar ayrıntı var ki . Dualar , sureler vs.vs.

Ben bu uygulamayı çok sevdim. Niye? Çünkü sade.Kullanımı kolay. Seni yönlendiriyor ve sonuca hemen ulaşıyor.

Uygulamayı yüklerken yorumları okudum. Verimlilik alamamış kişilerin telefonlarında gördüm ki hareket sensorlarında problem yaşayanlar.

Uygulamayı evimde ve altı yerde daha kontrol ettim. Sorunsuz ve hatasız şekilde kıbleyi gösterdi…..

Reklam en alt kısımda çıkıyor ve sabit şekilde. Bu kullanımı etkilemiyor… Reklam videoları yok. Rahatsız olmuyorsunuz.

Şu unutulmamalı yüzde yüz verim almak için telefonun internete bağlı olması gerekmekte.

Uygulamanın tanıtım videosu ;

Google  Play Bulunurluğu : Evet

App Store Bulunurluğu : Evet

Kullanım Kolaylığı :Gayet rahat kullanımı var.

Reklam : Reklam çıkıyor… Fakat sizi ve zamanınızı çok sömürecek cinsten değil.

Amacına çok rahat hizmet etmekte.

Tavsiye durumu : % 95

Uygulama : Uygulama yerli. Deniz Özgen adında bir kişi. ( ellerine sağlık)

KEŞKE : Keşke diyecek bir şey yok. Açıyorsun buluyorsun kıbleyi ve kapatıyorsun. Bu kadar.

UYGULAMA SAHİBİNİN AÇIKLAMALARI AŞAĞIDADIR:

İslam’ın beş temel şartından birisi olan namazın da bazı şartları vardır. Namazı hakkıyla niyaz edebilmek için bu şartlara riayet edilmesi gerekir. Namaz kıblesi, namazın şartlarından ilkidir, bu şart Mekke’de bulunan Kabe istikametine doğru yönelmektir. Misafirlik esnasında ya da bilmediğiniz yerlerde kıble yönü bulma konusu sizi zor duruma sokabilir. Namaza dururken kıble yönü bulma konusunda güneşin pozisyonu, 99’luk tesbih, kutup yıldızının konumu ya da kıble saati gibi yöntemler kullanılmaktadır. Kıble bulma konusunda tüm bu geleneksel yöntemler sizleri yanıltabilir. Kıble yönü için camilerin pozisyonlarına dikkat etmek de bir çözüm olabilir. Ancak böyle bir imkanınız yoksa birilerine “kıble ne tarafta” diye sormak yerine cep telefonu ile kıble yönü bulma sizin için oldukça pratik bir yöntem olacaktır. Akıllı Kıble Bulucu diğer geleneksel yöntemlere göre oldukça güvenilir ve kesin sonuç ile kıblenin hangi yönde olduğu konusunda sizlere yardımcı olabilir.

– Akıllı Kıble Bulucu Nasıl Çalışır?

Kıble bulucu telefonunuzun konum ve hareket (jiroskop) sensörlerinden elde edilen bilgilerden faydalanır. Öncelikle uygulamanın sağlıklı çalışabilmesi için konum ve internet servislerinin açık olması gerekir. Telefonunuzun sensörlerinden gelen konum bilgileri ve kıblenin konumun bilgilerine göre bulunduğunuz yer için kıble derecesi hesaplanır. Bulunan kıble derecesine göre kıble yönü tayin edilir. Kıble yönü, uygulamada pusula modu ve yönlendirici mod olarak iki ayrı yöntem ile gösterilmektedir. Pusula modu durumunda telefonunuzu yere paralel şekilde yatay, yönlendirici mod durumunda ise telefonunuzu dik tutmanız gerekir.

– Akıllı Kıble Bulucu Güvenilir midir?

Akıllı Kıble Bulucu, Kabe yönü konusunda %100 doğru sonuç vermektedir. Cihaz ya da donanım kaynaklı bir problem olması durumunda yanılgıyı önlemek adına, yön gösterimi otomatik olarak durmakta ve optimizasyon için öneriler sunulmaktadır. Kıble pusulası kullanımı esnasında konum ve internet servisinizin mutlaka açık olması gerekir. Buna ek olarak hareket (jiroskop) sensörünün kalibre edilmesi gerekir. Bu konuyla ilgili uygulama kullanımı esnasında yönlendirmeler yapılmaktadır.

– Akıllı Kıble Bulucu Hangi Dilleri Destekler?

Akıllı Kıble Bulucu, İngilizce (Qibla Finder), Endonezce (Pencari Kiblat), Türkçe (Kıble Bulucu), Arapça (مكتشف القبلة), Fransızca (Qibla Finder) ve Rusça (Поиск Киблы) dilleri için destek sunmaktadır. Daha fazla dil seçeneği ve yerelleştirme için bize taleplerinizi iletebilirsiniz.

Destek, öneri ya da geri bildirim için info@sevapp.com adresinden e-posta gönderebilir ya da web sitemizdeki iletişim formu üzerinden bize yazabilirsiniz.

İletişim: info@sevapp.net

Gizlilik Sözleşmesi: http://sevapp.net/privacy-policy.html

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu