Haberler

Microsoft, bilgisayar üreticilerine 32 bit Windows 10 sunmayı bıraktı!

Windows 10 hem 32 bit hem de 64 bit çeşitleriyle gelir. Neredeyse aynı görünmek ve hissetmekle birlikte, daha hızlı ve daha iyi donanım özelliklerinden yararlanır. 32-bit işlemci dönemi sona erdiğinde, Microsoft işletim sisteminin daha küçük bir sürümünü arka yazıcıya koyuyor. Yeni Windows 10 Mayıs 2020 güncelleştirmesi için sistem gereksinimlerinde NeoWin tarafından tespit edilen Microsoft, “Windows 10, sürüm 2004’ten başlayarak, tüm yeni Windows 10 sistemlerinin 64 bit yapıları kullanması gerekeceğini ve Microsoft’un artık 32 yayınlamayacağını belirtiyor -bit OEM dağıtımı için inşa ediyor. ” Başka bir deyişle, gelecekte Windows 10’un önceden yüklenmiş olduğu herhangi bir bilgisayar 64 bit sürümünü çalıştıracaktır.

Bu haber, Microsoft’un artık 32-bit Windows 10 çalıştıran bilgisayarları desteklemeyeceği anlamına gelmez . Microsoft, işletim sistemini yeni özellikler ve güvenlik yamalarıyla güncellemeye devam edeceğini ve yine de doğrudan tüketicilere satacağını söylüyor. Bununla birlikte, hala 32 bit işlemci kullanıyorsanız, yükseltme zamanı gelebilir – Windows 10’un daha zayıf sürümünün 3.2GB RAM’de kapatma ve daha az sıkı güvenlik önlemleri gibi çeşitli sınırlamaları vardır.

Ana Sayfaya Gitmek İçin

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu