Haberler

Microsoft, Series X Çıkış Tarihini Bildirdi

Teknoloji muhabiri Dina Bass’a göre Microsoft, Xbox Series X’in çıkış tarihinin Kasım ayında olduğunu bildirdi. Microsoft CFO Amy Hood ile yaptığı röportajda Bass, “yeni konsol” un hala “Kasım” için yolda olup olmadığını sordu ve Hood’un evet yanıtı verdi. [Güncelleme: Bir Microsoft sözcüsü GameSpot’a henüz konsol için resmi bir yayınlanma tarihi açıklamadığını söyledi.]

 

Microsoft

Tamamen açık olmayan bu yanıt, Xbox Series X’in yayınlanma tarihinin Kasım ayında olduğunu gösteriyor. Daha önce, Xbox Series X’in Holiday 2020 sırasında piyasaya sürüleceği açıklandı, ancak resmi olarak belirli bir çıkış tarihi açıklanmadı. Mart ayında, bazı bölgelerde resmi bir ürün sayfası konsolu “Şükran Günü 2020” olarak listeledi. Ancak Microsoft, listelemenin bir hata olduğunu söyledi. Orijinal Xbox, Xbox 360 ve Xbox One, lansman yıllarının Kasım ayında piyasaya sürüldü.

Bir sözcü GameSpot’a, “Halo Infinite ile birlikte Holiday 2020’yi başlattığında güç, hız ve uyumluluk için yeni bir çıta olacak Xbox Series X’i başlatmaktan heyecan duyuyoruz. Şu anda paylaşacak başka bir şeyimiz yok.”

23 Temmuz’da Xbox Games Vitrini’ni yayınlanacak. Microsoft, vitrinin yalnızca oyunlara odaklanacağını belirttiği için, piyasaya çıkış tarihi de dahil olmak üzere Xbox Series X donanımıyla ilgili haberler beklenmiyor.

Ana Sayfa

Kaynak

 

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu