Haberler

Microsoft ve Bridgestone Gerçek Zamanlı “Lastik Hasar İzleme Sistemi” Geliştirecek!

Redmond tabanlı yazılım üreticileri, Microsoft dünyanın ilk büyük lastik üreticilerinden biri olan Bridgestone ile dünyanın ilk lastik hasarı izleme sistemini (TDMS) geliştirmek için bir araya geldi. Teknoloji,  kötü yollar veya hasarlı lastikler nedeniyle meydana gelen kazalarda yol güvenliğini  artırmayı amaçlamaktadır.

Daha önce, Microsoft’un Hindistan’da daha iyi ulaşım çözümleri için çalıştığını görmüştük . Şimdi şirket, ölümcül çukurlar ve güvenilmez lastiklerin sebep olduğu kazaları önlemeyi hedefliyor.

Microsoft ve Bridgestone’un lastik hasarı izleme sistemi (TDMS) Microsoft’un Bağlı Araç Platformuna (MCVP) bağlanacak. Araçtaki mevcut donanımdan sensör verilerini almak ve analiz etmek için MCVP’nin bulut servisini kullanacak. Sonuç olarak, sistem herhangi bir ek donanım olmadan herhangi bir modern arabada çalışacak .

Şimdi, bir otomobilin lastiklerini gerçek zamanlı olarak izlemenin yanı sıra , sistem lastiklerin durumu hakkında düzenli güncellemeler verecek. Bir otomobilin bir veya daha fazla lastiği ağır hasar gördüğünde, sistem sürücüyü durum hakkında uyaracak. Verilerin daha ayrıntılı analizi üzerine , lastiğin hasar gördüğü alanları bile gösterebilecek . Bu, yol yetkililerinin, yollardaki sürücüler için güvenlik tehlikesi olan noktaları tespit etmelerine ve buna göre sabitlemelerine yardımcı olabilir.

Bridgestone’un bulgularına göre, tüm araba kazalarının% 30’u lastiklerle ilgili teknik arıza nedeniyle meydana geldi. Bu nedenle, gelecekteki otomobillerde bu sistemin başlangıcı yol güvenliğini büyük ölçüde artıracak ve kötü lastiklerden kaynaklanan kazaları azaltacaktır.

Google News’te Bize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Bu Haberi Beğenebilirsiniz!

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu