Haberler

NBA 2K21, PS5 ve Xbox Seriesinde 70 $ olacak

NBA 2K21’in piyasaya sürülmesiyle , yeni nesil konsollardaki oyunlarda fiyat artışı görülebilir. Bu sabahki basın açıklamasında Take-Two Interactive, PS5 ve Xbox Series X’de NBA 2K21’in yanı sıra mevcut nesil meslektaşlarını duyurdu . Dikkat çekici bir şekilde, oyunun yeni nesil standart sürümleri 69.99 $ ‘lık bir perakende satış fiyatıyla geldi – çoğu AAA oyunu için standart 59.99 $’ dan 10 $ ‘lık bir sıçrama.

Bir kaç oyun zaten yeni nesil lansman veya lansman başlıkları olarak onaylanmış olsa da, henüz ön sipariş için mevcut değiller ve fiyatlarını onları çalıştıracak konsolların fiyatları kadar belirsiz bırakıyorlar. Ön sipariş çalıştığınızda 2K21 gelen oyunun web sitesinde , bu standart 60 $ fiyat olarak oyuna listeler. Yine de yeni nesil konsollar “3D ses” ile teknolojinin sınırlarını zorluyor ve 8K grafik desteği ile, bu tür donanımların artan geliştirme maliyetini dengelemek için oyun fiyatlarının artabileceği mantıklı.

NBA

Oyun hızla çok pahalı bir hobi haline geliyor. 10 dolarlık bir artış çok fazla gelmeyebilir, ancak yeni konsolların kendileri için çok büyük maliyeti ve çok oyunculu yetenekler için çevrimiçi aboneliklerin fiyatı ile, işçi sınıfı aileleri eğlenceden zaten fiyatlandırılabilir. Ayrıca, koronavirüs nedeniyle rekor işsizlik rakamlarıyla, her zamankinden daha az insanın yeni bir konsol veya 70 dolarlık bir oyun için parası olabilir.

A Take-İki’nin PR sözcüsü anlattı Kotaku “Biz bizim önerilen perakende fiyat inanıyoruz, NBA 2K21 nesil platformlarda oldukça sunulmakta olan şeyin değerini temsil eder.: Güç, hız ve teknoloji yeni donanım üzerinde mümkündür” Güzel 69 $ dolar sayısının “önerilen” fiyat olduğunu belirtmek gerekir , yani Gamestop ve Wal-Mart gibi perakendeciler bunları daha fazla veya standart 60 dolar için satabilirler. Standart oyunların yeni sürümleri için 59,99 $ ödememizin bir nedeni yok, sadece tüketicilerin beklediği şey bu . Ve video oyunu fiyatlarının 15 yıl önce mevcut 60 $ standardına yükselmesi gibi, bu beklenti değiştirilebilir. Take-Two’nun yeni fiyatlandırma stratejisi, tüketici fiyat beklentilerinde yeni bir çığır açıyor.

 NBA serisi 2020 yılında vefat eden efsane basketbolcu kobe  BRYANTı da unutmuyor.

Oyun ülkemizde ise yaklaşık vergiler dahilinde yaklaşık 600 tl civarında olacak.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu