Haberler

Netflix Profilinizi PIN Kodu Kullanarak Kilitleme!

Hiç kimsenin Netflix profilinizde gezinmesini istemiyor musunuz? Video akışı devi son zamanlarda meraklı arkadaşlarınızı veya aile üyelerinizi profilinizden uzak tutmanızı sağlayacak harika bir özellik ekledi . Netflix artık profilinizde bir PIN kilidi ayarlamanıza izin veriyor ve kurulum sürecinde size rehberlik edeceğiz.

Profilinizde bir PIN kilidi oluşturmanın en kolay yolu resmi Netflix web sitesidir. Aşağıdaki adımları takip ediniz:

1. Netflix web sitesine gidin ve sağ üst taraftaki profil simgenizin üzerine geldiğinizde açılan menüden ‘Hesap’ seçeneğini seçin.

2. ‘Hesap’ sayfasındaki ‘Profil ve Ebeveyn Denetimleri’ bölümüne gidin ve PIN kodu ayarlamak istediğiniz profilin yanındaki küçük oka dokunun.

3. Profilin altında yeni bir ‘Profil Kilidi’ seçeneği göreceksiniz. Yanındaki ‘Değiştir’ metnine tıklayın.

4. Şimdi Netflix oturum açma kimlik bilgileriniz istenecek ve ardından bir Profil Kilidi ayarlama seçeneğini göreceksiniz.

5. Burada, ‘ Profiline erişmek için PIN iste’ seçeneğini belirledikten sonra 4 haneli güvenli bir PIN belirlemeniz gerekiyor.Şifrenizi yazdıktan sonra kaydete bastığınızda işiniz bitmiştir.

Bu, kısa süre önce Netflix’e eklenen yeni bir ebeveyn kontrolü özelliği.Bu inanılmaz bir özellik değil mi? Yani, devam edin ve hemen Netflix profilinizde deneyin.

Bizi Google News’te Takip Et

 

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu