Haberler

Nikon Z5, giriş seviyesi tam kare aynasız fotoğraf makinesi!

Geçen yıl Nikon ilk tam kare aynasız fotoğraf makinesi Z7 ve Z6’yı piyasaya sürdü ve şimdi Z5’in duyurusu ile aralık daha düşük bir fiyata genişliyor. Aksine Z50 aynı Z monte kullanılır fakat daha küçük bir APS-C sensörü vardı, burada Z5, 24 megapiksel tam kare algılayıcı kullanır.

Z6’ya kıyasla birkaç özelliği kaybedersiniz, ancak Z5 hala yetenekli bir kamera gibi görünüyor. Durum ekranı yok, yapıda daha fazla plastik kullanılıyor ve sensör arkadan aydınlatılmıyor; 1.7x kırpma özelliği sayesinde 4K video için de ideal değil. Ancak 3,69 milyon noktalı OLED vizör, 3,2 inç dokunmatik ekran, Expeed 6 işlemci ve gövde içi görüntü sabitleme gibi öğeler mevcut.

Z5, Z6 ve Z7’nin en büyük kusurlarından birini bile düzeltiyordu; Pahalı yeni kartlar satın almak bir sıkıntıdır, ancak tek yuva, sahada yedekleri kaydetme yeteneğine ihtiyaç duyan birçok fotoğrafçı için bir anlaşmadır. Ancak Z5’in iki UHS-II SD kart yuvası vardır.

Nikon ayrıca Z serisi için yeni bir lens duyuruyor ve bugüne kadarki en küçük tam kare Z-mount lens. Genişletilmediğinde üç inçten daha kısa olan 24-50mm f / 4-6.3 zum, makul derecede küçük Z serisi gövdelerle kompakt ve çok yönlü bir paket oluşturur.

Nikon, Z5’in Ağustos ayında 1.399.95 $ karşılığında piyasaya çıkacağını ve bu da onu Z6’dan 600 $ daha ucuz hale getireceğini söyledi. Yeni 24-50mm f / 4-6.3 lens ile 1.699.95 dolar ve 24-200mm f / 4-6.3 lens ile 2.199.95 dolar seçenek var. Şirket ayrıca önümüzdeki ay Z5 dahil birçok DSLR ve Z serisi kameraların web kamerası olarak çalışmasına izin verecek bir Windows 10 yardımcı programı yayınlamayı planlıy

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu