Haberler

Nvidia Ampere Söylentileri, Işın İzleme Maliyetini Öldüreceğini Öne Sürüyor !

Ancak dünyadaki tüm bu söylentiler, saldırıya uğrayan Nvidia Ampere söylentilerine karşı size yardımcı olmayacak.

En son Nvidia Ampere söylentilerine göre, RTX 2080 Super’iniz hızlı yaşlanmayacak, ancak en azından ışın izlemenin engelleyici performans maliyeti geçmişte bırakılacak.

Evet, yeşil ekibin 14 Mayıs GTC açılış konuşmasını açıkladığında, yeni nesil GPU söylentilerinin temelleri var. Birincisi, resmi görevli Jen-Hsun, elbette hala marka deri ceketinde sanal sahneye çıkacak ve Nvidia’nın çevrimiçi açılış konuşması için ‘Amped Al’ konusunda bizi cesaretlendirecek.

İnce, değil mi? Ampere kod adı az çok doğrulandı, görünüşe göre ilk ticari Nvidia Amper makinesini de vahşi için hazırladık. DGX A100 ticari markası mart ayının sonunda sunuldu ve yeni nesil Amper tabanlı pro-kart, muhtemelen Tesla A100 kullanılarak üretilen bir makineyi detaylandırdı.

Kartın kalbinde, piyasaya sürülecek ilk Amper tabanlı grafik silikonu olması beklenen GA100 GPU ve yeni nesil bilgi işlem merkezli profesyonel iş istasyonları ve GPU sunucu blade’lerinin temeli olacak.

Nvidia DGX makineleri Pascal mimarisinin günlerinden beri var, ancak çok sayıda GPU destekli hesaplama gücü için 16 V100 GPU’ya kadar paketlenmiş birden fazla Volta tabanlı sürüm gördü. Ve tüm bu Volta GPU gücü ayda sadece £390.857,66 veya £18.760.63 karşılığında sizin olabilir.

Bu ayki GTC etkinliği öncelikle yüksek performanslı profesyonel bilgi işlemle ilgili olacak, bu nedenle GeForce duyurularının olmasını beklemeyin. Yeni nesil Nvidia grafik kartlarının yakında piyasaya sürüleceği beklentisiyle RTX 20 serisi kartların kanaldan silinmesiyle ilgili hikayeler dolanıyor.

DGX A100, Amper tabanlı bir teçhizatın ilk resmi sözü, ancak bu güvenilir bilgi kadar …nvidia

Bununla birlikte, kilit paket, Nvidia Ampere’nin hem oyun hem de profesyonel bir mimari olacağı, Volta / Turing günlerinden veya AMD’nin oyun ve profesyonel GPU teknolojisindeki kendi çatallanmasından kaynaklanacak gibi görünüyor. Ve bu performans açısından RTX 20 serisi ‘Turing’in sadece küçültülmesinden daha fazlası olacak.

Işın izleme yeteneklerinin Turing’in dört katı olduğu düşünülürse, Ampere’nin GeForce kartlarının mevcut ışın GPU’larının gösterdiği engelleyici performans vuruşunu büyük ölçüde azaltması bekleniyor. Ve bu Turing’in yeni kartlara kıyasla ne kadar zayıf yaşlanacağını gösterecek, bu da esasen ışın izleme için bir test platformu gibi görünecek.

Google News Haberlerimize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Anasayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu