Haberler

OnePlus, Realme, Meizu ve Black Shark P2P Dosya Aktarım İttifakına Katılıyor

Geçen yıl Çinli akıllı telefon üreticileri Xiaomi, OPPO ve Vivo cihazlar arası dosya aktarımı  için bir ittifak ilan etmişti . Şimdi, dört üretici daha bu ittifaka katıldı – OnePlus , Realme, Meizu ve Black Shark.

400 milyondan fazla kullanıcının bu dosya aktarım hizmetinden faydalanması bekleniyor. Şimdi, bu akıllı telefon şirketlerinin kullanıcıları yakında üçüncü taraf uygulamalara ihtiyaç duymadan dosyaları birbirleri arasında hızlı bir şekilde aktarabilecekler.

Bilgi Görseli
Bilgi Görseli

(P2P) cihazlar arası dosya aktarım protokolü, kullanıcının üçüncü taraf uygulamalardan herhangi birine ihtiyaç duymadan dosyaları doğrudan ve kolayca paylaşmasına olanak tanıyor. Bunu, Apple’ın AirDrop özelliği gibi düşünün.

Dosya transferi ittifakının geçen yıl duyurulmasına rağmen, şirketler teknoloji üzerinde çalışıyorlardı ve bu özelliğin resmi lansmanı bu yılın Şubat ayında yapıldı. Bu özelliğin yakında yeni katılan dört marka için piyasaya çıkması bekleniyor.

Teknoloji, Wi-Fi P2P kullanıyor ve böylece kullanıcıların dosyaları 20MB / s’ye hızına kadar aktarmasın olanak sağlıyor. Wi-Fi P2P özelliği , cihazların Wi-Fi işlevlerini hiçbir şekilde etkilemiyor. Protokol ayrıca fotoğraflar, videolar ve belgeler de dahil olmak üzere çok çeşitli dosya formatlarını desteklemekte.

Birçok akıllı telefon markasının kendi dosya aktarım hizmeti olsa da, markalar arası dosya aktarımları için birleşik bir yöntem yoktu. İttifaka katılan çok sayıda Çin merkezli telefon üreticisi ile Android kullanıcıları, en azından bu markaların herhangi birini kullanan kullanıcılar için sorunsuz bir dosya aktarımı özelliği elde edecekler

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu