Haberler

Online İngiltere Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Çevrimiçi bir Birleşik Krallık banka hesabı açmak, Birleşik Krallık’ta ikamet etmeyen işletme sahipleri için hayati bir konudur. Aynı zamanda bir Birleşik Krallık şirketi kurmak için gerekenler arasındadır. Birleşik Krallık’ta ikamet etmeyenler için Birleşik Krallık’ta bir işletme kurmak ve bir Birleşik Krallık banka hesabı açmak zor görünebilir.

Bu blog yazısında, mevcut ve gelecekteki Birleşik Krallık şirketleri için çevrimiçi bir banka hesabının nasıl açılacağını tartışacağız.

Neden bir Birleşik Krallık banka hesabına ihtiyacınız olacak?

Birleşik Krallık’ta bir şirket kurmayı düşünüyorsanız, iş akışı, ödeme alma, muhasebe işlemleri ve ödeme kurumlarıyla entegrasyon için Birleşik Krallık’ta bir çevrimiçi banka hesabına sahip olmanız gerekir.

İngiltere, birçok otorite tarafından en önde gelen finans merkezlerinden biri olarak kabul edilir. Bu nedenle, kurumların banka hesabı açmak için farklı süreçleri olabilir. Bazı bankalar yerleşik olmanızı ve fiziksel bir şirkete sahip olmanızı şart koşarken, bazıları çalışma izni gibi izinlere sahipseniz adres kanıtı ile banka hesabı açmanıza olanak tanır.

Eğer şirketiniz belirli bir ciroya ulaşırsa (250.000 £), İş Bankası’nın Londra şubesinde şirket banka hesabınızı kolayca açabilirsiniz. Ancak fiziksel olarak Birleşik Krallık’ta değilseniz veya oturma/çalışma izniniz yoksa, tüm işlemleri tamamlamak için en iyi alternatif online bankacılıktır.

İngiltere’de Online Banka Hesabı Açmanın Yolları

Birleşik Krallık’ta çevrimiçi bir banka hesabı açmak ve kurulu veya gelecekteki Birleşik Krallık şirketiniz için bir banka kartı almak için birkaç alternatif vardır.

Revolut Alternatifi

En iyi alternatifler arasında yer alan Revolut hesabı, gerekli detaylarla yaptığınız başvurunun ardından 1 ila 7 gün arasında onaylanıyor. Cep telefonunuza indirebileceğiniz uygulama üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru işlemi sırasında detaylı bilgilerinizi de girmeniz gerekecektir. Detaylar için faaliyet alanınızı belirtmeniz ve kendinizi tanıtan bir video çekmeniz gerekebilir.

Transferwise Alternatifi

En hızlı başvuru ve tamamlama sürecini sunan Transferwise, online İngiltere banka hesabı açmak için en çok tercih edilen kurumdur. Transferwise hesabına başvurmak istiyorsanız, web sitesi üzerinden e-posta adresinizi ve cep telefonu numaranızı girerek kayıt olmanız gerekmektedir. Ardından, işletme hesabı seçeneğini seçmeniz ve şirket adınızı girmeniz gerekir, böylece tüm şirket bilgileriniz (Şirket Kimliği, adres vb.) otomatik olarak doldurulabilir. Son işlem sırasında, hesabınızı etkinleştirmek için belirtilen ödeme yöntemlerinden birini kullanarak belirli bir miktar para yatırmanız gerekir. Depozito ödemenizi takiben, hesabınız 1-3 iş günü arasında etkinleştirilecektir. Daha sonra hesap bilgilerinizi (IBAN, Sort Code) bulabilir ve £5 ödeyerek banka kartınızı teslim alabilirsiniz. Banka kartına sahip olmak istiyorsanız, teslimat adresi olarak İngiltere adresinizi girmelisiniz. Çünkü Bankamatik Kartının Türkiye’ye teslimatı mevcut bir seçenek değildir.

Monzo Alternatifi

Monzo, Birleşik Krallık’ta online banka hesabı açmak için en çok tercih edilen, kullanılan ve kullanıcı dostu alternatiflerden biri. Ancak Monzo yakın zamanda sadece İngiltere’de oturma izni olanlara hizmet vermeye başladığı için Monzo üzerinden banka hesabı açmak ne yazık ki şu an için mümkün değil.

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu