Haberler

Pandemi döneminde iPhone satışları nasıl?

Koronavirüs salgını birçok ülke ve birçok firmayı etkilemiş durumda. Küçük çaplı firmaları çok fazla etkisi altına almayan salgın, büyük çaplı şirketlerde işleri değiştirdi. Apple’ın ana gelir kaynağı iPhone için de aynı durumlar mevcut.

Apple’da zarar gören şirketlerden biri, Nisan ayında satılan iPhone sayısı, Apple’ın Koronavirüs’ten etkilenen firmalar arasında yer aldığını gösteriyor.

KeyBanc adlı araştırma şirketi Apple’ın sattığı telefonlar’lar hakkında bir araştırma yaptı ve Nisan ayında iPhone satışlarının durumunu ortaya çıkardı.

Şirketin açıkladığı rakamlara göre iPhone satışları yüzde 56 kadar bir oranında azaldı. Bu rakam Apple’ı üzmüş olsa gerek.

Önümüzdeki aylarda SE’nin de satışlara etkisi olacağı düşünülüyor. Apple’ın günü kurtarma çabasıyla tanıttığı SE, bakalım başarı gösterebilecek mi?

Google News Haberlerimize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Anasayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu