Haberler

Playstation 5 için onaylanan oyunlar !

Sony’nin yeni nesil konsolu bu yıl piyasaya sürülüyor, işte oynayabileceğiniz tüm PlayStation 5 oyunları.

Yeni bir konsol nesli ortaya çıktığında verdiği heyecan paha biçilemez. 2020, hem PlayStation 5 ‘in hem de Xbox Series X’in piyasaya sürülmesini işaret ediyor ve konsollar, bazı yayın planlarını etkileyen COVID-19 küresel pandemisiyle ilginç bir zamanda geliyor. Şimdilik, Sony ve Microsoft bu yıl yeni sistemlerini piyasaya sürmeye kararlılar ve tedarik eksikliklerini veya aksamalarını hesaba katmak için çıkış tarihlerinin çarpıldığına dair herhangi bir işaret vermediler. Bu, oyuncular sadece PS4 oyunlarını yeni makinelerinde tekrar oynamak istemediğinden, sistemlerde oynamak için bir dizi yeni oyunun olması gerektiği anlamına gelir.

Sony’nin Playstation 5 konsolunu, oyunların aslına uygunluğunu artırmayı vaat eden diğer unsurların yanı sıra yükleme sürelerini önemli ölçüde azaltan bir SSD de dahil olmak üzere bazı heyecan verici yeni teknolojilere sahiptir. Ayrıca, sizi daha derin bir seviyedeki oyunlara bağlamanıza yardımcı olmak için dokunsal geribildirim kullanan yeni bir DualSense denetleyicisi de bulunmaktadır. Her şey çok heyecan verici ve bazı teknoloji, üst düzey PC sistemlerinin yapabileceklerinin ötesinde.

Bu yazıda, onaylanmış tüm PlayStation 5 oyunlarını tamamlıyoruz ve ayrıca yeni nesil sistemde yayınladığımızı düşündüğümüz veya üstlendiğimiz başlıkları da belirtiyoruz. Bu liste, PlayStation 5’te piyasaya sürülecek yeni oyunları kapsamaktadır. Konsol, sahip olabileceğiniz PS4 oyunlarını otomatik olarak “ezici çoğunluğu” oynayacaktır, çünkü bu konsolla geriye dönük olarak uyumludur.

Bu listenin Xbox Series X oyun grubumuzdan daha az başlık içerdiğini göreceksiniz ve bunun nedeni kısmen Microsoft’un Xbox Series X oyunlarının uzun bir listesini açıkladığı özel bir etkinliği nasıl düzenlemiş olduğudur. Sony henüz uygun bir PS5 açılış etkinliğine sahip değil, ancak söylentiler bunun Haziran ayında gerçekleşeceğini söylüyor.

Assassin’s Creed Valhalla

playstation 5

 

 

 

 

 

 

 

Ubisoft’un bir sonraki büyük Assassin’s Creed oyunu bizi Viking dönemine geri götürüyor. Assassin’s Creed Valhalla, PS5 için bir lansman başlığı olarak yayınlanacak. Bir erkek ya da bir kadın olarak Eivor olarak oynuyorsunuz ve seyahatleriniz sizi çeşitli yerlere ve manzaralara götürecek. İlk kez, çift elek Assassin’s Creed’e geliyor ve düşmanlarınızı baltalarla ve hatta kalkanlarla yeni bir vahşi vahşetle yırtmanıza izin veriyor.

Dirt 5

playstation 5

 

 

 

 

 

 

 

Off-road yarış serisindeki bir sonraki giriş olan Dirt 5, “her zamankinden daha cesur ve cesur” olmayı vaat ediyor. Bu aşamada çok az şey biliniyor, ancak geliştirici Codemasters, her yarışın benzersiz olduğu “yeni özellikler” ve “yeni yenilikler” sunmayı vaat ediyor. Deneyimli ses aktörleri Troy Baker ve Nolan North oyunun kariyer moduna katkıda bulunuyor.

Fortnite

playstation 5Fortnite’ın cazibesinin bir parçası, sahip olabileceğiniz herhangi bir modern cihazın oyunu oynayabileceğidir. Epic, Fortnite’ı PS5’e getirecek. 100 oyuncuyu aynı anda devasa bir haritaya koyan battle royale unvanı daha fazla beygir gücünden faydalandığı için daha güçlü bir donanımda piyasaya sürmek oyun için faydalı olmalı. Ancak Epic, Fortnite’ın PS5’in özelliklerinden nasıl faydalanacağı hakkında herhangi bir ayrıntı vermedi.

Epic, Fortnite’ın yeni nesil sistemlerle çapraz ilerlemeyi destekleyeceğini doğruladı, bu nedenle hesabınız, öğeleriniz ve ilerlemeniz PS5’e aktarılacak. Şirket ayrıca Fortnite’ın yeni nesil konsollar da dahil olmak üzere tüm platformlar arasındaki çapraz oyunu desteklemeye devam edeceğini yineledi. Son olarak şirket, yeni nesil konsollarda Fortnite’ı 2021’in ortasında Unreal Engine 5’e taşıyacağını açıkladı.

Godfall

playstation 5Counterplay Games, PlayStation 5’e özel bir konsol olarak Godfall adlı fantezi aksiyon RPG’sini piyasaya sürmek için Borderlands stüdyosu Gearbox ile birlikte çalışıyor. Oyun, “loot-slash” olarak nitelendirilen oyun, düşmanlarla savaşmaya ve yağma toplamaya odaklanıyor. Daha tehlikeli zorlukları üstlenmek için üç oyuncuya kadar gruplara katılabileceğiniz tek oyunculu ve kooperatif desteğine sahiptir.

The Lord of the Rings: Gollumplaystation 5

 

 

 

 

 

 

 

 

Nokta ve tıkla macera oyunları ile bilinen stüdyo Daedalic Entertainment, beklenmedik bir karaktere odaklanan yepyeni bir Yüzüklerin Efendisi oyunu geliştiriyor. Yüzüklerin Efendisi: Gollum’da, yaratığın bakış açısıyla anlatılan bir hikayede Gollum olarak oynuyorsun. Yüzüklerin Efendisi markası – filmler, TV şovları, kitaplar vb. Boyunca ilk kez Gollum’un düşünmesi ilginç olan bir hikaye anlatılıyor. Bu oyun hakkında çok az şey biliniyor ve henüz hiçbir görüntü veya firma bilgisi yayınlanmadı. Ancak Gollum genellikle Orta Dünya’da göz ardı edilir, bu yüzden sonunda kendi oyununu aldığını görmek heyecan verici.

Outriders

playstation 5

 

 

 

 

 

 

 

 

Gears of War: Judgment and Bulletstorm geliştiricisi People Can Fly, Outriders adlı yeni bir oyun için Square Enix ile ortaklık yapıyor. Yeni oyun, göğüs yüksek duvarlarının arkasından çıkmayı ve düşmanlarınızı bir dizi serin yetenekle yıkmayı teşvik eden bir kapak atıcı özelliğe sahip.

Quantum Error

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir “kozmik korku” oyunu, Quantum Error, 2018’de piyasaya sürülen ilk başlıkları Kings of Lorn: Fall of Ebris’in ardından TeamKill’in ikinci oyunudur. Quantum Horror hakkında çok az şey biliniyor, ancak kısa bir teaser fragmanı gösterdi Doom Dead Space ile buluşuyor gibi görünen bazı güzel görüntüler içeriyor.

Scarlet Nexus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bandai Namco’nun bir sonraki oyunu Scarlet Nexus, sizi psiko-kinesis gücüne sahip olan ve yaklaşan bir lehim olan Yuito Sumeragi rolüne sokuyor. Oyun fütüristik New Himuka şehrinde geçiyor.

Vampire: The Masquerade: Bloodlines 2

 

 

 

 

 

 

 

 

Vampir: Masquerade Bloodlines devamı sizi vampirler tarafından istila edilen sevimli bir şehir olan Seattle’a götürür. “Kült klasiğinin bu devamında, seçimleriniz, planlarınız ve şemalarınız güç dengesini değiştirecek,” dedi Paradox devamında.

Watch Dogs: Legion

playstation 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ubisoft Toronto’dan Ubisoft’un Watch Dogs devamı, Legion, ve ünlü yönetmen Clint Hocking, PS5 için onaylanmış başka bir Ubisoft unvanı. Başlangıçta mevcut nesil konsollar için Mart 2020’de gelmesi planlandı, ancak Ubisoft oyunu geliştiricilere “yeniliklerinin oyuncular için en iyi deneyimleri sunacak şekilde mükemmel bir şekilde uygulanmasını sağlamak” için daha fazla zaman vermek için itti. Gecikmeye denk gelen Ubisoft, Legion’un yeni nesil konsollarda piyasaya sürüleceğini de doğruladı. Oyunun dünyada gördüğünüz herhangi bir NPC’yi kontrol etmenize izin verdiği söylendiği için PS5’in gücünün Legion için neler sağlayabileceğini düşünmek heyecan verici.

Google News Haberlerimize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Anasayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu