Haberler

Qualcomm, 100W + hızlı şarj desteğiyle Quick Charge 5’i duyurdu

Qualcomm, Quick Charge 5’in piyasaya sürülmesiyle hızlı şarj kralı unvanını geri almak istiyor.

Qualcomm testlerine göre, 4.500 mAh pil sadece 5 dakikada% 0’dan% 50’ye kadar şarj olabiliyor.Yani 4500 mAh bir pilin tam şarj olması 15 dakika sürecek.

Quick Charge 5, diğer bazı üreticilerin yüksek güçlü hızlı şarj teknolojilerinde kullandıkları gibi Çift Şarj teknolojisini kullanıyir. Pil iki parçaya ayrılmış ve Qualcomm, tek bir pilin 45W ila 50W’a kadar şarj edilebileceğini söylüyor.

Quick Charge 5 3.3 V – 20V , 3A,5A,5A> değerlerini destekliyor.

Quick Charge 5, USB Güç Dağıtımı PPS’nin üzerine kurulmuştur, ancak QC2 ve sonraki sürümlerle geriye dönük uyumlu. Apple aygıtlarının yanı sıra standart USB PD aygıtlarıyla da çalışabilir (iPhone 7 ve daha yenisi).

Qualcomm, sisteminin düz Güç Dağıtımından da daha güvenli olduğunu iddia ediyor. 8 seviye gerilim koruması, 3 seviye akım koruması, 3 seviye termal koruma ve 3 zamanlayıcı koruması ve ayrıca 25 V’de aşırı gerilim koruması bu teknolojide bulunuyor.

Qualcomm, yeni pil teknolojisinin Quick Charge 4+’den% 70 daha verimli olduğunu ve Quick Charge 1.0’dan 10 kat daha fazla güç sunduğunu söylüyor. Ayrıca Quick Charge 4 ve Quick Charge 4+ ‘dan 10 ° C daha soğuk.

Qualcomm, bu yılın üçüncü çeyreğinde akıllı telefonlarda Quick Charge 5’i görmeyi hedefliyor. Aynı zamanda Qualcomm SMB1396 ve MSB1398 adında üreticilerin kullanabileceği iki şarj denetleyici yongasını tanıttı. Hem kablolu hem de kablosuz girişi destekleyen bu yongalara telefonlara  bağlı olarak 1 hücreli ve 2 hücreli pillerle kullanılabilir.

Ve Xiaomi gelecek telefonlarının Quick Charge 5’i destekleyeceğini açıkladı.

Snapdragon 865 ve 865+ zaten QC5’i destekliyor, ancak bu mevcut telefonların kullanabileceği anlamına gelmiyor (yonga setinin yeni SMB yongalarıyla eşleştirilmesi gerekiyor).

Bu Haberi Beğenilersiniz!

Google News’te Bize Abone Olmak İçin Tıklayın!

Aziz Emre ÖZTÜRK

Merhabalar, Ben Aziz Emre ÖZTÜRK. Genç girişimcilerden biriyim. 2020 yılında kurmuş olduğum AZTEK şirketimde CEO olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, şirketim bünyesinde bulunan Tekno Donanım, The Bosphorus, HostingFest ve SuperNova markalarında de aktif görevler üstlenmekteyim. Tekno Donanım bünyesinde Teknoloji, E-Ticaret, Webmaster ve Girişimcilik sektörlerinde yazılı ve görsel içerikler üreterek, bu yararlı içerikleri sizlerle paylaşmaktayım 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu